, poniedziałek 1 czerwca 2020
Wigilia transgraniczna w Strumieniu okazją do wymiany doświadczeń i planowania wspólnych działań
Obok władz miasta i gminy Strumień, władz miast partnerskich, przedstawicieli samorządów lokalnych, osób zaangażowanych w tworzenie oblicza gminy Strumień, na spotkaniu gościł również Jan Olbrycht. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Wigilia transgraniczna w Strumieniu okazją do wymiany doświadczeń i planowania wspólnych działań

AK, mat. pras.
W piątek, 21 grudnia odbyła się po raz kolejny wigilia europejska w której uczestniczyli przedstawiciele czeskich i słowackich gmin, współpracujących z gminą Strumień. Pierwsza Wigilia Europejska odbyła się w 2007 roku.

Pierwsza część spotkania odbyła się w ratuszu, gdzie burmistrz Anna Grygierek wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Czesławem Greniem podziękowali za współpracę. W świąteczny nastrój wprowadził występ zespołu Strumień.

Uczestnicy spotkania odwiedzili Sanktuarium św. Barbary oraz Strumieńskie Betlejem. Wspólnie wzięli udział w przedstawieniu świątecznym wystawionym w Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Strumieniu. Młodzież przygotowała program artystyczny pt. "Trudno nie wierzyć w nic". W sztuce teatralnej w reżyserii Anny Józwik do scenariusza Kacpra Matuli wystąpili: Aleksandra Brandys, Szymon Lebryk, Beata Lazar, Martyna Gandzel, Natalia Wieszczek, Justyna Janik, Anna Pieter, Patrycja Rauer, Barbara Lang, Jolanta Wieliczka, Maciej Kempny, Marlena Stachacz, Kornel Józwik, Oliwia Bambach.

- Wigilia transgraniczna na stałe wpisała się do kalendarza spotkań z partnerami zza czeskiej i słowackiej granicy. Jest to okazja do wymiany doświadczeń oraz zaplanowania wspólnych działań na przyszły rok - mówi Hanna Blokesz-Bacza z Urzędu Miejskiego w Strumieniu.

Obok władz miasta i gminy Strumień, władz miast partnerskich, przedstawicieli samorządów lokalnych, osób zaangażowanych w tworzenie oblicza gminy Strumień, na spotkaniu gościł również Jan Olbrycht - poseł do Parlamentu Europejskiego, który życzył zaproszonym gościom spokojnych świąt.

Dzięki m.in. takim spotkaniom gmina Strumień zrealizowała 12 projektów z zagranicznymi partnerami. Powstała Galeria Pod Ratuszem oraz zrewitalizowano Park Miejski. Dzieci ze szkół i przedszkoli brały udział w wycieczkach na Słowację, a gimnazjaliści razem z czeskimi kolegami tworzyli platformę e-learningową.

Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Kto "zajumał" 2 filmiki na YouTube (o kulturze i o gospodarce) promujące Gminę Strumień

W Strumieniu wydano chyba 50 folder promocyjny. Kabaret !

ŚWIAT WEDŁUG KIEPSKICH I NA FOTKACH TE USMIECH AZ PO DZIASŁA...WŁASNEGO TEEMU

I znowu nasz Euroregion Sląsk Cieszyński okazał się przydatny. Brawo OLZA! Brawo Strumień! Tak trzymać!!!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama