, środa 11 kwietnia 2018
Więcej oświetlenia w Gminie Strumień
Na ten cel przeznaczono 160 tysięcy złotych.  fot: arch. GCDodaj do Facebook

Więcej oświetlenia w Gminie Strumień

KT
W roku 2017 na terenie gminy Strumień zostaną zrealizowane prace związane z oświetleniem. Na ten cel przeznaczono 160 tysięcy złotych. Łącznie od 2010 roku w całej gminie Strumień powstało ponad 180 nowych punktów świetlnych.

W 2016 roku realizacja oświetlenia kosztowała prawie 160 tysiecy złotych.
21 nowych lamp rozświetliło ul. Główną w Drogomyślu, uzupełniliśmy też oświetlenie przy ul. Ludowej w Zbytkowie oraz przy zjeździe  z ul. Katowickiej na Lipową w Pruchnej. Oświetlone zostały również skrzyżowania ulic Knajskiej i Łowieckiej w Drogomyślu oraz Spółdzielczej i Słonecznej w Pruchnej. Z kolei w Zabłociu oświetliliśmy drogę do cmentarza. Ponadto oświetlone zostało przejście dla pieszych przy ul. Brodeckiego i nowo wybudowany parking przy ul. Pawłowickiej w Strumieniu. W sumie realizacja oświetlenia w całej gminie w 2016 roku kosztowała prawie 160 tys. zł - mówi Anna Grygierek, Burmistrz Strumienia.

W Bąkowie zostanie wykonane oświetlenie na ul. Młynarskiej i Golasowickiej, w Drogomyślu zostanie przygotowana dokumentacja na oświetlenie ul. Pogodnej, lampy powstaną również przy skwerze, który powstaje nieopodal Zespołu Szkół przy ul. Głównej. Z kolei w Pruchnej wykonane będzie oświetlenie skrzyżowania ul. Lipowej z Dworcową, ul. Nowy Świat z Myśliwską, ul. Kopanina z Rajską oraz ul. Gawliniec z Bukową. W Strumieniu przygotowana będzie dokumentacja na oświetlenie ul. Topolowej. Z kolei w sołectwie Zabłocie zostanie wykonana dokumentacja na wykonanie oświetlenia mostu na rzece Wiśle. W 2017 roku w Zbytkowie rozpocznie się też budowa oświetlenia ulicy Strażackiej i Sportowej oraz ul. Górniczej i Prostej.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama