, środa 20 luty 2019
Warsztat samochodowy online - Czujnik położenia wału korbowego Sachs
Montaż czujnika położenia wału korbowego Sachs fot: arch. AutodocDodaj do Facebook

Warsztat samochodowy online - Czujnik położenia wału korbowego Sachs

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Monitorowanie pracy zapłonu i silnika to zadanie, które obejmuje w systemie samochodowym wiele urządzeń. Nawet w początkowym okresie jazdy autem zadanie to wymaga pracy grupy urządzeń, wliczając do nich wskaźnik, rozdzielacz czy cewkę. Mogą one ze sobą współpracować powodując ręczny zapłon. Dana technologia znajduje się wśród samochodów nowoczesnych generacji i nie wymaga ona dużej ilości ręcznych modyfikacji, aby sprawdzić położenie wału korbowego lub odpalić sam silnik. Jeśli chcesz w możliwie najlepszy sposób wyregulować i monitorować rozrząd zapłonu potrzebujesz jedynie połączenia urządzeń elektronicznych, wliczając do nich czujniki położenia wału korbowego. Awaria tego czujnika będzie oznaczać awarię wszystkich urządzeń.

Czujnik położenia wału korbowego marki Sachs to cewka magnetyczna zamontowana w bloku silnika. Jej położenie pozwala na odczytanie, czy zęby wału korbowego ulegają obracaniu. Z tego powodu bardzo łatwo jest określić jego wymaganą prędkość obrotową oraz przekazać dane do innego odpowiednika, jakim jest moduł sterujący silnikiem. Działa to jak raport stanu technicznego części silnika. Raport ten jest następnie wykorzystywany i wdrażany w celu wykonania niezbędnych zmian oraz optymalizacji wydajności silnika. Niewiele czujników położenia wału korbowego uznawanych, że są w stanie dostarczyć takie dane, w rzeczywistości to robi. Marka Sachs znajduje się wśród nielicznych firm, którym można to powierzyć.

Jeśli chcesz zaoszczędzić na kosztach paliwa, jeździć oszczędnie i zwiększyć okres użytkowania swojego samochodu to musisz korzystać wyłącznie z oryginalnych czujników, które Ciebie w żaden sposób nie zawiodą. Większość czujników poprzez konkretne oznaki wraz z czasem wykaże obniżenie wartości. Dane symptomy obejmują problemy z wrzuceniem biegu, brak możliwości odpalenia samochodu, utratę mocy silnika oraz podświetlenie się kontrolki awarii silnika. Zgodnie z opiniami klientów korzystających z czujnika położenia wału korbowego Sachs, urządzenie ma tendencję do długotrwałej i bezawaryjnej pracy.

Artykuł został dostarczony przez www.Autodoc.PL

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
reklama