, piątek 10 lipca 2020
W Zakładzie Karnym w Cieszynie skazani uczą się nowego zawodu
Warto dodać, iż ponad połowa skazanych, którzy ukończą kurs spawacz zostanie zatrudniona jeszcze podczas odbywania kary w więzieniu. fot: Tomasz GłasekDodaj do Facebook

W Zakładzie Karnym w Cieszynie skazani uczą się nowego zawodu

MM/mat.pras.
Służba Więzienna z Cieszyna realizuje kolejne szkolenie zawodowe skierowane do skazanych, które ma na celu podniesienie ich kwalifikacji zawodowych, umożliwiając więźniom znalezienie zatrudnienie ich opuszczeniu murów więzienia. Część z nich znajdzie zatrudnienie jeszcze przed ukończeniem odbywania kary.

- Obecnie w Zakładzie Karnym w Cieszynie trwa kurs zawodowy „Spawacz metodą MAG”, w ramach którego od 5 sierpnia dwunastu osadzonych zdobywa wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie spawalnictwa. W ramach zajęć skazani ukończyli cykl zajęć z aktywizacji zawodowej oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Od początku tego roku w cieszyńskiej jednostce penitencjarnej zostało zorganizowanych już pięć kursów zawodowych dla skazanych - wyjaśnia por. Tomasz Głasek z Zakładu Karnego w Cieszynie.

Co ciekawe, ponad połowa skazanych, którzy ukończą kurs zostanie zatrudniona jeszcze w trakcie przebywania w zakładzie karnym. - Kursy zawodowe cieszą się dużą popularnością wśród więźniów, gdyż mają oni świadomość znaczenia odpowiednich kwalifikacji przy ubieganiu się o pracę. Wielu z nich posiada jedynie wykształcenie podstawowe więc jest to dla nich szansa szybszego znalezienia pracy po wyjściu na wolność - dodaje Głasek.

Szkolenia zawodowe skierowane do skazanych współfinansowane są ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach program operacyjny „Wiedza-Edukacja-Rozwój”.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama