, niedziela 9 sierpnia 2020
W Pruchnej powstanie wielofunkcyjne boisko
Do końca sierpnia 2019 r. przy Zespole Szkół w Pruchnej w gminie Strumień ma powstać wielofunkcyjne boisko. fot: Gmina StrumieńDodaj do Facebook

W Pruchnej powstanie wielofunkcyjne boisko

red./mat.pras.
Do końca sierpnia 2019 r. przy Zespole Szkół w Pruchnej w gminie Strumień ma powstać wielofunkcyjne boisko. Gmina podpisała już umowę na wykonanie robót budowlanych. To kolejna inwestycja w sołectwie Pruchna, która poszerza ofertę sportowo – rekreacyjną dla mieszkańców. W minionym roku otwarta została siłownia zewnętrzna przy Gminnym Centrum Integracji Wsi.

W planach jest budowa wielofunkcyjnego boiska w Pruchnej o sztucznej nawierzchni składającej się z boiska o wymiarach 44 m x 24,1 m, rozbiegu do skoków w dal wraz z piaskownicą oraz bieżnią prostą o nawierzchni poliuretanowej, ogrodzenia, oświetlenia i infrastruktury towarzyszącej.

- Cieszy mnie, że kolejne sołectwo będzie miało dostęp do wielofunkcyjnego boiska. Mam nadzieję, że nowoczesny obiekt w sercu Pruchnej stanie się popularnym miejscem spędzania czasu nie tylko przez uczniów szkoły, lecz także dla dorosłych mieszkańców, szukających ciekawych możliwości uprawiania sportu. Szczególnie cieszy, że nowe boisko będzie służyło najmłodszym mieszkańcom Pruchnej już od nowego roku szkolnego, co znacznie podniesie komfort prowadzenia zajęć wychowania fizycznego – mówi burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

Koszt zadania to 624.840,00 brutto. całość ma zostać zrealizowana do 30 sierpnia 2019 r. Inwestycja zostanie dofinansowana przez Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu „Sportowa Polska - Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama