, wtorek 2 czerwca 2020
W Cieszynie trwa budowa nowego ronda
W związku z pracami w tym miejscu, w najbliższym czasie mogą pojawić się utrudnienia, które mogą potrwać do planowanego końca realizacji inwestycji, czyli do grudnia br.  fot: ARC GCDodaj do Facebook

W Cieszynie trwa budowa nowego ronda

MM
W Cieszynie trwa budowa nowego ronda

Dodatkowo na rondo będzie można się włączyć także nowym czwartym wlotem na rondo, który powstanie w związku z planowaną budową łącznika ul. Katowickiej i ul. Motelowej. fot. ARC GC

Na skrzyżowaniu ul. Katowickiej z drogą ekspresową S52 w Cieszynie powstaje rondo. W związku z pracami w tym miejscu, w najbliższym czasie mogą pojawić się utrudnienia, które mogą potrwać do planowanego końca realizacji inwestycji, czyli do grudnia br.

Przebudowa dotychczasowego skrzyżowania przy wjeździe do centrum Cieszyna obejmuje stworzenie ronda. Do ronda doprowadzać będą wloty ul. Katowicką od strony centrum Cieszyna oraz ze strony Pastwisk, a także od strony drogi ekspresowej S52. Dodatkowo na rondo będzie można się włączyć także nowym czwartym wlotem na rondo, który powstanie w związku z planowaną budową łącznika ul. Katowickiej i ul. Motelowej. Oprócz budowy ronda, inwestycja obejmuje także przebudowę istniejącego w tym miejscu oświetlenia ulicznego.

Zadanie jest realizowane i finansowane przez prywatnego inwestora, jednak nadzór nad inwestycją prowadzi Powiat Cieszyński oraz GDDKiA Oddział Katowice. - Planowy termin zakończenia przebudowy skrzyżowania to grudzień 2019 r., natomiast faktyczny termin uzależniony będzie od rzeczywistego postępu robót, w tym panujących warunków atmosferycznych – informuje Miejski Zarząd Dróg w Cieszynie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama