, poniedziałek 10 sierpnia 2020
Ustroń: Ruszyło głosowanie!
Teraz przed mieszkańcami kluczowy etap, czyli głosowanie na projekty. Mają na to czas do 15 września fot: Wikimedia CommonsDodaj do Facebook

Ustroń: Ruszyło głosowanie!

MB
Warsztaty z konstruowania robotów, skate park pod Palenicą, siłownia plenerowa na Poniwcu, a może obserwatorium młodych astronautów na Lipowcu? Te i wiele innych projektów podlegają teraz głosowaniu mieszkańców. W Ustroniu ruszyło głosowanie na projekty w ramach 1. edycji budżetu obywatelskiego!

Zakończyła się weryfikacja projektów zgłoszonych przez mieszkańców do budżetu obywatelskiego w Ustroniu, a co za tym idzie dobiegł końca kolejny etap tej akcji. Teraz przed mieszkańcami kluczowy etap, czyli głosowanie na projekty. Mieszkańcy Ustronia mają czas do 15 września br., by oddać swój głos na wybrany przez siebie projekt. Ten który dostanie najwięcej głosów, wygrywa i dostanie kasę z samorządu Ustronia na realizację w 2017 roku.

Lista projektów, na które można głosować, znajduje się tutaj. W sumie środki przeznaczone na budżet obywatelski 2017 w Ustroniu wynoszą 360 tys. złotych.

Głosują mieszkańcy Osiedli: Polana, Poniwiec, Lipowiec, Nierodzim, Hermanice, Ustroń Dolny. Natomiast Mieszkańcy Osiedli: Ustroń Górny, Zawodzie, Ustroń Centrum nie głosują ponieważ złożone projekty do ich Osiedli, które zostały formalnie zaakceptowane, automatycznie trafią na listę do realizacji w roku 2017.

Głosować można elektronicznie na stronie budżetu lub tradycyjnie w Urzędzie Miasta, w biurze nr 4 na parterze w godzinach pracy 7:30-15:30 od poniedziałku do piątku. Internetowa platforma do głosowania jest tutaj.

Budżet obywatelski, zwany również partycypacyjnym, jest demokratycznym procesem, w ramach którego mieszkańcy współdecydują o wydatkach publicznych w perspektywie kolejnego roku budżetowego. Jak informuje ustroński magistrat, w wyniku Rozstrzygnięcia Nadzorczego Wojewody Śląskiego z dnia 6 kwietnia 2016 r. w procedurze dot. budżetu obywatelskiego mogą uczestniczyć wszyscy mieszkańcy bez względu na wiek. Nie ma również obowiązku podawania numeru pesel.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama