, piątek 10 kwietnia 2020
Ustroń Nierodzim: Kolejne prace przy przebudowie skrzyżowania
Inwestycja prowadzona przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach polega na przebudowie skrzyżowania drogi wojewódzkiej DW 941 z drogą gminną i powiatową oraz dróg serwisowych.  fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Ustroń Nierodzim: Kolejne prace przy przebudowie skrzyżowania

SM
W Ustroniu Nierodzimiu trwają prace przy przebudowie skrzyżowania. W ubiegłym roku przebudowane zostały drogi zarządzane przez miasto i powiat oraz część chodników i infrastruktury technicznej. W tym roku przebudowana będzie droga wojewódzka nr 941 zwrana popularnie "wiślanką".

- Prace przy przebudowie skrzyżowania i budowie przejścia dla pieszych w Ustroniu Nierodzimiu, zostały już wznowione. Utrudnienia będą polegały na zwężeniu jezdni. Wykonawca chce też wyłączyć najpierw jedną, potem drugą jezdnię z ruchu, w miarę postępu prac - wyjaśnia Ryszard Pacer, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich i dodaje, że wprowadzenie takich zmian w organizacji ruchy wymagać będzie jednak uzyskania zgody od Urzędu Marszałkowskiego.

Inwestycja prowadzona przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach polega na przebudowie skrzyżowania drogi wojewódzkiej DW 941 z drogą gminną i powiatową oraz dróg serwisowych. Wybudowany zostanie również chodnik wzdłuż drogi wojewódzkiej, a także zainstalowana zostanie sygnalizacja świetlna. Inwestycja prowadzona jest na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy województwem śląskim, miastem Ustroń i powiatem cieszyńskim. Łączny koszt inwestycji to ok. 9,5 mln zł. Przebudowa powinna się zakończyć jesienią br.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama