, niedziela 5 lipca 2020
Urząd Marszałkowski zmienił zdanie: Zespół Szkół w Drogomyślu dofinansowany
Projekt został pozytywnie oceniony, ale w związku z brakiem środków wpisano go na listę rezerwową.  fot: UM CieszynDodaj do Facebook

Urząd Marszałkowski zmienił zdanie: Zespół Szkół w Drogomyślu dofinansowany

AK
Urząd Marszałkowski przyznał dofinansowanie zakończonej już inwestycji rozbudowy sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Drogomyślu.

W ramach działań rozbudowano i wyremontowano salę gimnastyczną oraz zbudowano miasteczko ruchu drogowego. Gmina Strumień na ten cel starała się pozyskać pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2007-2013.

Projekt został pozytywnie oceniony, ale w związku z brakiem środków wpisano go na listę rezerwową. Burmistrz wraz z Radą Miejską zdecydowali, że inwestycja zostanie zrealizowana z własnego budżetu posiłkowanego kredytem. Inwestycje zrealizowano w 2010 roku.

- Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego  z oszczędności poprzetargowych z innych projektów wybranych do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego postanowił przyznać dofinansowanie projektom z listy rezerwowej, w tym właśnie na projekt modernizacji Zespołu Szkół w Drogomyślu - przyznaje Anna Grygierek, burmistrz Strumienia.

Zgodnie z projektem Gmina może otrzymać maksymalnie do 84% dofinansowania inwestycji.
 Ta decyzja ucieszyła mieszkańców. Czy to oznacza, że dodatkowe pieniądze, które zostaną dzięki temu zaoszczędzone, zostaną przeznaczone na inne działania w Strumieniu? - Wspólnie z Radą Miejską zdecydowaliśmy, że środki zostaną przeznaczone na wkład do projektów realizowanych z dofinansowaniem unijnym - przyznaje Anna Grygierek.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

ANDRZEJ OCHODEK - Nieprawomocne orzeczenie stwierdzające niezgodność z prawdą oświadczenia lustracyjnego Andrzeja Ochodka, w dacie złożenia oświadczenia pełniącego funkcję publiczną członka Rady Nadzorczej Wodociągów Ziemi Cieszyńskiej Sp. z o.o. z siedzibą w Ustroniu. W dniu 24 czerwca 2013 r. Sąd Okręgowy w Katowicach w sprawie o sygn. XVI K 247/11 wydał orzeczenie uznające, iż Andrzej Ochodek złożył niezgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne.Andrzej Ochodek w oświadczeniu lustracyjnym nie przyznał się do współpracy z organem bezpieczeństwa państwa, jakim była Służba Bezpieczeństwa. Materiał dowodowy zebrany w sprawie wykazał natomiast, iż był on w okresie od kwietnia 1989 r. do października 1989 r. tajnym współpracownikiem tej służby o pseudonimie „TARGOSZ”.Sąd orzekł wobec wymienionego utratę prawa wybieralności w wyborach do Sejmu, Senatu i Parlamentu Europejskiego oraz w wyborach powszechnych organu i członka organu jednostki samorządu terytorialnego oraz organu jednostki pomocniczej jednostki samorządu terytorialnego, której obowiązek utworzenia wynika z ustawy, a także orzekł zakaz pełnienia funkcji publicznych, o których mowa w art. 4 pkt 2-57 ustawy lustracyjnej, na okres 4 lat.

Katowice, 24 czerwca 2013 r.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama