, wtorek 10 grudnia 2019
Ulica Zofii Kossak w nowej odsłonie
Zadanie inwestycyjne obejmowało przebudowę pełnej konstrukcji jezdni ul. Zofii Kossak na długości 586,7 m. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Ulica Zofii Kossak w nowej odsłonie

red./mat.pras.
Powiat Cieszyński zakończył realizację zadania pn. „ Przebudowa drogi powiatowej 2602 S – ul. Zofii Kossak w Górkach Wielkich od mostu nad rzeka Brennica do obrębu skrzyżowania z ul. Bielska i Zalesie” w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

Zadanie inwestycyjne obejmowało przebudowę pełnej konstrukcji jezdni ul. Zofii Kossak na długości 586,7 m, przebudowę odwodnienia poprzez wykonanie sieci kanalizacji deszczowej z wylotem do rzeki Brennicy oraz przebudowę istniejącego chodnika o szerokości 2m. Remont objął również przebudowę pobocza, istniejących zjazdów do posesji, skrzyżowania ul. Zofii Kossak z drogą gminną ul. Tatarczaną, a także umocnienie skarp nasypu płytami ażurowymi, remont pasa ruchu i zatoki autobusowej, przebudowę sieci napowietrznej teletechnicznej oraz zabezpieczenie i regulację wysokościową urządzeń obcych.

- Wartość zadania zgodnie z kosztorysem powykonawczym wynosi nieco ponad 2,2 mln zł, z czego ponad 1 mln zł stanowią środki pozyskane z budżetu państwa w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019, natomiast pozostała część finansowana jest przez Powiat Cieszyński i Gminę Brenna- mówi Starosta Cieszyński Janusz Król. Wykonawcą robót była firma DROGRÓD Szymon Tetla z Ćwiklic, a nadzór Inwestorski sprawowała firma „R.H.KONtrakt” R. Heller z Skoczowa. W dniu 26.05.2017r. nastąpiło przekazanie placu budowy ww. zadania, natomiast odbiór końcowy robót budowlanych nastąpił w dniu 31.10.2017r.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama