, środa 8 kwietnia 2020
Ulica Harcerska jak nowa
Remont objął 83 metry ulicy Harcerskiej, a koszt tego zadania to 76 310 zł. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Ulica Harcerska jak nowa

mat.pras.
Zakończył się remont nawierzchni ulicy Harcerskiej w Górkach Wielkich. Była to wspólna inwestycja Gminy Brenna oraz Lasów Państwowych.

Prace drogowe na ulicy Harcerskiej trwały trzy miesiące, od początku marca do początku czerwca, a wykonała je firma Kamrat ze Studzionki. W ramach modernizacji najpierw usunięto dotychczasową nawierzchnię, potem wyprofilowano podłoże drogi oraz wykonano stabilizację jej podbudowy, a na koniec położono nową nawierzchnię z asfaltobetonu. Remont objął 83 metry ulicy Harcerskiej, a koszt tego zadania to 76 310 zł. Co ważne, pieniądze na ten cel pochodziły nie tylko z budżetu Gminy Brenna. Zadanie to wsparło bowiem finansowo Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe, przekazując na ten cel 45,7 tysiąca zł, czyli 60 procent łącznych kosztów. - Ta inwestycja to przykład bardzo dobrej współpracy dwóch publicznych podmiotów – Lasów Państwowych i naszego samorządu. Cieszy mnie, że udało się poprawić jakość kolejnej drogi w naszej gminie i dziękuję Lasom Państwowym za znaczący udział w tym zadaniu – mówi wójt Gminy Brenna Jerzy Pilch.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama