, niedziela 16 grudnia 2018
Trzej Bracia i Olza teraz codziennie
Cieszyn zyskał dwa codzienne bezpośrednie połączenia z Katowicami. fot: SITDodaj do Facebook

Trzej Bracia i Olza teraz codziennie

Jerzy Gościński/SIT
Trzej Bracia i Olza teraz codziennie

Trzej Bracia w Tychach.

W niedzielę rozpoczął obowiązywanie nowy rozkład jazdy pociągów. Cieszyn zyskał dwa codzienne bezpośrednie połączenia z Katowicami, redukcji uległa natomiast ilość kursów do Czechowic-Dziedzic.

W poprzedniej edycji rozkładu jazdy Koleje Śląskie nieco eksperymentalnie uruchomiły niedzielne połączenie bezpośrednie Cieszyna z Katowicami pod nazwą Olza. Władze śląskiego przewoźnika są widocznie zadowolone z wyników osiąganych na tej relacji, ponieważ w rozkładzie jazdy 2017/18 postanowiły uruchomić codzienne dwa połączenia miedzy Cieszynem a stolicą województwa.
Więcej, Koleje Śląskie wyraziły zgodę, by mieszkańcy miasta i regionu sami sobie nazwali jedną z par pociągów, która pojedzie w relacji Cieszyn – Katowice – Cieszyn. We wspólnym głosowaniu Gazety Codziennej i portalu Silesia Info Transport wygrała propozycja „Trzej Bracia”. I właśnie od niedzielnego poranka, codziennie Trzej Bracia wyjeżdżają do Katowic kilka minut przed godziną 8 (godziny odjazdów mogą się minimalnie zmieniać w zależności od remontów infrastruktury prowadzonych na trasie przejazdu). Wyjazd powrotny z centrum województwa ma miejsce w okolicach godziny 18,a przyjazd do Cieszyna o godzinie 19.30.

Drugim takim pociągiem jest Olza, która została przekształcona z niedzielnej na codzienną. Wyjazd z Katowic w okolicach godziny 8, przyjazd do Cieszyna na 9.30. Powrotny kurs rozpoczyna się o 16 i kwadrans przed 18 pociąg melduje się na katowickim dworcu.
W weekendy pociągi będą kursować nieco inaczej. Nie zmieniają się godziny odjazdów porannej Olzy z Katowic i porannych Trzech Braci z Cieszyna. Po południu Olza pojedzie w niedzielę (w soboty nie kursuje) z Cieszyna o 18.30, a Trzej Bracia z Katowic o 16.07 (w soboty i niedzielę).

W niedzielę ze stolicy województwa pojadą do Cieszyna nawet trzy pociągi bezpośrednie. Oprócz Olzy i Trzech Braci, wieczorem oba miasta połączy Cieszynka (Katowice odj. 20.37 – Cieszyn przyj. 22:20), adresowana głównie dla studentów przyjeżdżających nad Olzę na poniedziałkowe zajęcia.

Odnotujmy również, że nie zmienia się ilość codziennych połączeń (9) z czeskim Frydkiem-Mistkiem, natomiast do Czechowic-Dziedzic KŚ uruchamiać będą dwie pary połączeń na dobę.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A niech to dunder świśnie!
Znowu ta "Dobra zmiana" daje znać o sobie i to akurat u nas!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama