, poniedziałek 17 czerwca 2019
Trwają testy elektrycznego autobusu
Na cieszyńskich liniach komunikacji miejskiej kursuje testowy autobus elektryczny marki SOR EBN11. fot: FJDDodaj do Facebook

Trwają testy elektrycznego autobusu

DR
Trwają testy elektrycznego autobusu


Trwają testy elektrycznego autobusu

W ostatni piątek 28 grudnia 2018 r. w Cieszynie rozpoczęły się testy autobusu elektrycznego. Potrwają one do 10 stycznia 2019 r.

Na cieszyńskich liniach komunikacji miejskiej kursuje testowy autobus elektryczny marki SOR EBN11. Jest to całkowicie elektryczny, 11-metrowy autobus o pojemności 82 pasażerów. Autobus czeskiej marki wyprodukowany został w 2016 roku. Posiada akumulatory litowo-jonowe firmy Varta. Pojazd po raz pierwszy zaprezentowano podczas światowej premiery na targach w niemieckim Hanowerze jesienią 2014 roku. Zanim pojawił się na testach w Cieszynie, był wcześniej poddawany testom w Oświęcimiu. Według założeń, może on przejechać do 155 km po pełnym załadowaniu elektrycznym. Akumulatory ładują się przez 5 godzin. Autobus posiada również funkcję mobilnego ładowania. W Cieszynie testuje się go na górzystych trasach – takie linie 21 czy 22.
Wnioski podamy po zakończeniu testów.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Autobus na 80 pasażerów, to nie na miarę Cieszyna. Nam trzeba więcej kursow malych autobusow. No ale z treści artykułu wynika, ze Cieszyn to tylko jeden z przystanków na testowej drodze tego molocha. Swoją drogą cieszyńska flota autobusowa, to rzęchy.

Prezesi ZGK w prezencie na święta rozpoczęli próbną jazdę, zorganizowaną nie przez siebie tylko sponsorowaną przez właściciela pojazdu. Jednemu prezesowi nadchodzi wiek emerytalny a drugi musiałby dojeżdżać do pracy do innego powiatu własnym transportem - dlatego to przedstawienie.
Chyba chcą sprawdzić czy 11-metrowy autobus zmieści się w ciasnych cieszyńskich zakrętach i czy progi zwalniające nie zaszkodzą podwoziu, jakby to nie wynikał ze specyfikacji maszyny.
Do zarządu Bus miejmy nadzieje dojedzie, bo w pakiecie powinna być laweta lub spalinowy ciągnik w razie nieudanych testów cieszyńskich dziurawych dróg.
O nowym rozmieszczeniu przystanków w mieście, możemy zapomnieć przy takim potworze.
To mydlenie oczu kolejnym burmistrzom zasługuje na nagrodę wykopu ze stołków a obliczone jest jedynie na poparcie podróżnych, którym zależy na szybkim, wygodnym, punktualnym transporcie i oczywiście z możliwie dużą częstotliwością.
W ostatnim przypadku jest już niemożliwe, bo pojazd ma jeździć starymi trasami a o zmianę rozkładu na częstszy ni widu ni słychu.

Grunt - na razie testują pojazd i nową władzę wykonawczą.
Wyniki pierwszego testu są znane po lekturze DTR maszyny, a w kolejnym wszystko zależy od odczuć pasażerów i czy Pani burmistrz zdobędzie się na odwagę zrobienia porządków w tej zapyziałej i śmierdzącej prywatą, olejem i spalinami Spółce.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama