, wtorek 25 stycznia 2022
Trwa zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci z Kenii
Dzięki pomocy Fundacji "Być Razem" i zaangażowaniu wolontariuszy zaczęła się zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci w Afryce.  fot: arch.pryw.Dodaj do Facebook

Trwa zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci z Kenii

red.mat.pras
Trwa zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci z Kenii

Zebrane przybory szkolne w połowie marca zostaną przetransportowane przez <strong>Doktor Annę Watole</strong> z Uniwersytetu Śląskiego do wybranych placówek w Kenii m.in: Rise and Shine Acadamey Mombasa, Amboseli School, Sierocińca w Kilifi Good Samaritan Vision.


Trwa zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci z Kenii

Potrzebne są zeszyty, długopisy, plastelina i kredki

Dzięki pomocy Fundacji „Być Razem” i zaangażowaniu wolontariuszy zaczęła się zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci w Afryce. W zbiórkę zaangażowały się nie tylko cieszyńskie szkoły i placówki, ale również skoczowskie przedszkole.

W dzisiejszych czasach wiele się mówi o młodzieży negatywnie. Nieraz można idąc przez miasto usłyszeć na przystanku autobusowym hasła typu „ach ta dzisiejsza młodzież”, „my tacy nie byliśmy”, „co z nich wyrośnie”. Wyrysował się w naszych głowach obraz nastolatków nieodrywających oczu od telefonów i mediów społecznościowych, uprawiających istne maratony po centrach handlowych, niezainteresowanych nikim i niczym. Cieszyńska młodzież postanowiła jednak walczyć z tym stereotypem.

Jeszcze niedawno można było zobaczyć jak dumnie w Młodzieżowym Strajku Klimatycznym wędrują ul. Głęboką na znak protestu przeciwko złemu traktowaniu naszej planety, jak uczniowie Liceum Kopernika po raz kolejny organizują Koncert Walentynkowy, z którego dochód przeznaczony jest na cieszyńskie hospicjum, a obecnie jak młodzi ludzie starają się pomóc dzieciom w kenijskich szkołach i sierocińcach.

Zorganizowano sieć punktów m.in. w Bibliotece Miejskiej oraz sklepach papierniczych tj. sklepu "Drops", sklepu "Od A do Z", sklepu "Wiola" do których mieszkańcy mogą przynosić przybory szkolne takie jak zeszyty, długopisy, plastelinę, kredki, plecaki itp. Do zbiórki włączyły się również Cieszyńskie szkoły. Pomoc zaoferowało liceum im. Antoniego Osuchowskiego, liceum im. Mikołaja Kopernika, Liceum Katolickie oraz Katolicka Szkoła Podstawowa, Szkoła Podstawowa nr 4, Liceum Towarzystwa Ewangelickiego i Przedszkole nr 3 w Skoczowie.

Zebrane przybory szkolne w połowie marca zostaną przetransportowane przez dr Annę Watołę z Uniwersytetu Śląskiego do wybranych placówek w Kenii m.in. Rise and Shine Acadamey Mombasa, Amboseli School, Sierocińca w Kilifi Good Samaritan Vision.

Skąd taka inicjatywa?

- Przeczytałam prośbę o pomoc dla kenijskich szkół pani dr Watoli w jednym z artykułów. W Cieszynie cisza, pomyślałam, dlaczego nie zorganizować w mieście po prostu zbiórki? Skontaktowałam się z nią oraz Fundacją "Być Razem" i ruszyliśmy pełną parą. Zaczęliśmy rozmawiać z mediami i szkołami. Wszystko było robione w pewnym pośpiechu ponieważ termin wylotu pani doktor jest już wyznaczony. Mieliśmy jednak dużo pozytywnego odzewu. Szkoły odpowiadały, że są w gotowości do akcji, a media wspierają akcję przez nagłośnienie sprawy. Wynik tej zbiórki już jest bardzo pozytywny i przywraca wiarę w społeczeństwo – podkreśla Nikola Dąbrowska organizatorka zbiórki.

Zbiórka potrwa do 8 marca. Więcej informacji o akcji pod numerem telefonu 577 143 608. Pytania można kierować także na adres: zbiorkadlakenii1052@wp.pl

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama