, środa 26 luty 2020
Tomasz Branny: Najważniejsze były drogi
Choć w 2016 roku w Dębowcu wiodły inwestycje drogowe, nie oznacza to, że wszystkie środki zostały przekierowane na tego typu zadania. Skorzystała także gospodarka mieszkaniowa. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Tomasz Branny: Najważniejsze były drogi

MB
Rok 2016 w gminie Dębowiec zdecydowanie należał do remontów dróg. - W tym roku ze względu na bardzo niskie ceny asfaltu postawiliśmy na drogi i przeznaczyliśmy na nie ponad milion złotych ze środków własnych - podsumowuje Tomasz Branny, wójt Dębowca.

Wójt Dębowca zapytany przez nas, jakie były najważniejsze inwestycje w gminie w roku 2016, od razu odpowiada: Drogi. - W czerwcu skończyliśmy inwestycję polegającą na gruntownej przebudowie drogi gminnej ul. Herstówki, położonej w miejscowości Dębowiec - informuje Branny w rozmowie z naszą redakcją. - Zakres prac obejmował całkowite wzmocnienie podbudowy, wykonaniu nawierzchni asfaltowej na istniejącej szerokości, wykonaniu zjazdów do posesji, obustronnych poboczy oraz montażu urządzeń bezpieczeństwa ruchu wraz z oznakowaniem drogowym pionowym - dodaje. Remontowany odcinek liczył ponad kilometr, a koszt zadania wyniósł ponad 320 tys. złotych.

Na terenie gminy zostały także wykonane roboty polegająca na wykonaniu nawierzchni asfaltowych na ul. Kasztanowej w sołectwie Simoradz oraz ul. Cytrynowej położonej w miejscowości Iskrzyczyn. - Zakres prac obejmował wykonaniu nowej nawierzchni asfaltowej na istniejącej szerokości wraz z wykonaniem zjazdów do posesji oraz obustronnych poboczy - wyjaśnia wójt Dębowca. Koszt inwestycji wyniósł ponad 120 tys. złotych, zaś ogólna długość wyremontowanych odcinków liczy niespełna kilometr.

Ponadto remonty generalne przeszło 10 innych dróg na terenie Dębowca. - W tym roku ze względu na bardzo niskie ceny asfaltu postawiliśmy na drogi i przeznaczyliśmy na nie ponad milion złotych ze środków własnych - zaznacza wójt w rozmowie z naszą redakcją. Oprócz dróg powstają także chodniki. - Wykonaliśmy chodnik przy ul. Tarnawa w Iskrzyczynie, z kolei dobiega końca budowa chodnika na ul. Beskidzkiej w Gumnach - dodaje wójt.

Choć w 2016 roku w Dębowcu wiodły inwestycje drogowe, nie oznacza to, że wszystkie środki zostały przekierowane na tego typu zadania. Skorzystała także gospodarka mieszkaniowa. - Powstały trzy nowe mieszkania socjalne w Simoradzu, koszt ich przygotowania to 256 tysięcy złotych. W tym samym sołectwie sfinansowaliśmy również powstanie placu zabaw - mówi Tomasz Branny. - Planowany jest też do oddania kolejny odcinek wodociągu - dodaje.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Panie Wójcie w porównaniu z Gminą Hażlach i inicjatywą z jaką działa Pan Sikorski wypada Pan BLADZIUTKO

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama