, sobota 26 września 2020
Termomodernizacja przedszkola w Strumieniu zakończona
W ramach projektu wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, wykonano nowy dach, kominy, powstała instalacja odgromowa i sanitarna, ocieplono ściany. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Termomodernizacja przedszkola w Strumieniu zakończona

AK, mat. pras.
Termomodernizacja przedszkola w Strumieniu zakończona

Przedszkole przy ul. Młyńskiej w Strumieniu przed modernizacją. fot. mat. pras.


Termomodernizacja przedszkola w Strumieniu zakończona

Całkowita wartość projektu wyniosła nieco ponad 840 tys. zł. fot. mat. pras.

23 października w Strumieniu odbyło się oficjalne zakończenie realizacji projektu "Termomodernizacja przedszkola przy ul. Młyńskiej w Strumieniu". Remont rozpoczęto jesienią 2011 roku.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonała burmistrz Strumienia Anna Grygierek wraz z zaproszonymi gośćmi: Mirosławem Szemlą, zastępcą prezesa zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Anitą Szymańską-Dowbecką z Subregionalnego Punktu Informacyjnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

Termomodernizację przedszkola przy ul. Młyńskiej w Strumieniu rozpoczęto jesienią 2011 roku. W ramach projektu wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, wykonano nowy dach, kominy, powstała instalacja odgromowa i sanitarna, ocieplono ściany. Dzięki wymianie źródła ciepła i modernizacji gospodarki cieplnej powstał efektywnie działający system grzewczy. Ponadto zadanie pozwoli na obniżenie kosztów ogrzewania budynku, zmniejszy się ilość emitowanych do atmosfery zanieczyszczeń pochodzących z niskiej emisji.

- Cieszymy się, że dzieci mają możliwość chodzenia do ciepłego i bezpiecznego przedszkola - podkreśla dyrektor placówki Bożena Gładysz-Malik. Przed zaproszonymi gośćmi wystąpiły dzieci, a burmistrz w podziękowaniu za przygotowanie części artystycznej wręczyła dzieciom kolorowanki i słodkie upominki. Goście zapoznali się też szczegółowo z kolejnymi etapami realizacji projektu.

- Cieszę się, że są samorządowcy, którzy widzą możliwość łączenia środków z różnych źródeł. Nie zawsze to wychodzi, ale tu się udało. Chciałem wam serdecznie pogratulować i podziękować za działania - powiedział Mirosław Szemla z WFOŚiGW.

Całkowita wartość projektu wyniosła nieco ponad 840 tys. zł.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

środki funduszu sa naszymi, publicznymi środkami z opłat za śmieci.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama