, piątek 19 kwietnia 2024
Szpital Śląski w Cieszynie wyprowadził się z Elżbietanek
Przeniesienie oddziałów i poradni ze Szpitala Sióstr Elżbietanek spowodowało, że obecnie wszystkie świadczenia medyczne w Cieszynie są realizowane na terenie Szpitala Śląskiego. fot: ARC SPOT



Dodaj do Facebook

Szpital Śląski w Cieszynie wyprowadził się z Elżbietanek

JM
Zlokalizowane do tej pory w Szpitalu Sióstr Elżbietanek oddziały: dermatologiczny, gruźlicy i chorób płuc oraz obserwacyjno-zakaźny zostały przeniesione do jednego kompleksu Szpitala Śląskiego. Wraz z oddziałami przeniesione zostały także poradnie: gruźlicy i chorób płuc oraz chorób zakaźnych.

- Realizowanie świadczeń w różnych lokalizacjach było kłopotliwe nie tylko dla pacjentów, ale także dla szpitala - mówi Barbara Karnas z Biuro Promocji Zdrowia i Marketingu Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Dlatego już w 2012 roku ze Szpitala Sióstr Elżbietanek przeniesiony został oddział dermatologiczny, który obecnie zlokalizowany jest w Pawilonie I. Natomiast pod koniec zeszłego tygodnia przeniesiono oddział gruźlicy i chorób płuc oraz oddział obserwacyjno-zakaźny, które zostały tymczasowo umiejscowione na pierwszym piętrze Pawilonu Łóżkowego Szpitala Śląskiego. Docelowo oba oddziały mają funkcjonować w Pawilonie III, który zostanie specjalnie zaadoptowany na potrzeby tych oddziałów.

- Przenosiny wpłyną pozytywnie nie tylko na proces leczniczy, ale także na komfort pacjentów, którzy będą mogli skorzystać z większej ilości badań specjalistycznych na miejscu, bez konieczności uciążliwego przejazdu do drugiego szpitala - podkreśla Karnas.

Wraz z dwoma ostatnimi oddziałami zostały przeniesione także poradnie gruźlicy i chorób płuc oraz chorób zakaźnych. Obie znajdują się w Zespole Poradni Specjalistycznych Szpitala Śląskiego w Cieszynie (wejście od ul. Chrobrego). Podobnie zresztą jak poradnia dermatologiczna. - Prosimy wszystkich pacjentów przeniesionych poradni, by na kolejne wizyty lekarskie przychodzili już na nowe miejsce. W przypadku wątpliwości dotyczących miejsca lub terminu wizyty w poradniach, informację można uzyskać pod nr tel. 33 852 05 11 wew. 521, 523 - apeluje Karnas.

Przeniesienie oddziałów i poradni ze Szpitala Sióstr Elżbietanek spowodowało, że obecnie wszystkie świadczenia medyczne w Cieszynie są realizowane na terenie Szpitala Śląskiego.

Komentarze: (13)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Wszystkie oddzialy w jednym miejscu to dobrze, ale prosze popatrzec jak bardzo się wszystkie zmniejszyły( co do ilości łóżek) a na salach 2-3 0sobowych lezy teraz po 4 chorych.A kortrarze??!! znów pełne pacjentów. Zmniejszenie oddzialow oznacz,ze mniej pacjentów choruje. czy moze trzeba będzie czekać na miejsce po kilka tygodni ( pby niemiesię cy)

Dla mnie sam obiekt Elżbietanki jest wspaniały oby nie został zniszczony albo zaniedbany. Powinien zostać odnowiony bo wg. mnie to super zabytek i perła Cieszyna. Do dzieła Burmistrzu Cieszyna.

Elżbietanki to własność klasztoru!! nie miasta.Burmistrz nie ma nic do tego Ja nawet nie życzę sobie, aby cokolwiek dokladać do tego klasztoru z moich podatków. Elzbietanki dostały od komisji majatkowej takie odszkodowanie, jakie nikomu się w głowie nie mieści .Maja z czego dbać o swoje.

Elżbietanki to cząstka olbrzymiego majątku kościoła rzymskiego w Polsce - szykuj na tacę, burmistrzowi daj spokój...

a co będzie teraz w Elżbietankach?

czyli kasa znowu ciągnie pod habit?...

Dom opieki na państwowych dotacjach

23 lata w RP zabrało decydentom zrealizowanie tego oczywistego posunięcia...
No cóż - lepiej późno niż wcale...

Jak można było umieścić oddziały zakaźne w pawilonie łozkowym Szpitala? Przecież tam znajdują się ludzie z osłabiona odpornością po róznych operacjach, niejednokrotnie walczący o życie. A tu jeszcze gruźlica i zakaźny! Musi przecież dochodzić do rozprzestrzeniania się tych zakażeń chociazby przez korytarze, windy, wzajemne przemieszczanie się personelu medycznego. Gdzie jest sanepid cieszyński? Coś mi sie wydaje, ze ta instytucja nie dba o nasze bezpieczeństwo, a jedynie udaje szukając brudnych szmat w sklepach. Natomiast kiedy jest wyraźne zagrożenie to ich nie ma, aby sie nie narażać decydentom. A radni?

Skoro Sanepid dopuścił do użytkowania oddziały to nie siej paniki. Poza tym z artykułu wynika, że to lokalizacja tymczasowa. Prościej i taniej będzie, gdy wszystkie oddziały będą na Śląskim, nie trzeba będzie jeździć z pacjentami, nie trzeba będzie płacić czynszu, ludzie nie będą gonić z Bielskiej na Katowicką ...

Prościej, taniej, wygodniej, bez czynszu i tymczasowo. Pomyśl jednak o ludziach obecnie chorych z innych oddziałów. Nie przypominam sobie, aby gdziekolwiek odział gruźliczy umieszczony został w szpitalu ogólnym. W naszej częsci kraju chyba takiego nie ma.

Mylisz się - tu masz wykaz..
http://www.prometeusze.pl/adresy.php

Mylisz odddzial chorób płuc i gruźlicy z zakaźnym. Wbrew pozorom na oddziale zakaźnym leczą się ludzie na choroby typu borelioza, salmonella czy choroby wątroby - to nie są choroby ktorymi mozna sie zarazić przez kontakt z chorymi - wiekszośc z nich przenosi sie przez krew. Nie powielajcie takich opinii, bo ludzie ktorzy sie tam leczą maja wystarczajaco duzo problemów, a tego typu gadanie moze doprowadzić że bedzie sie ich traktować jak chorych na HIV na poczatku lat 90-tych.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama