, wtorek 11 sierpnia 2020
Strumień: remonty w placówkach szkolnych
Największych inwestycji podjęto się w szkołach w Bąkowie oraz w Zabłociu. fot: UG StrumieńDodaj do Facebook

Strumień: remonty w placówkach szkolnych

red./mat.pras.
Wakacje trwają w najlepsze, jednak w tym czasie w szkołach Gminy Strumień odbywają się remonty. W każdej placówce przed nowym rokiem szkolnym wykonane zostaną prace remontowe, które mają poprawić komfort uczniów od nowego roku szkolnego. Niektóre prace zaczęły się jeszcze przed wakacjami.

- Od kilku lat przeprowadzane są prace remontowe w placówkach oświatowych nie tylko w okresie wakacyjnym. Podejmujemy również działania w ciągu roku szkolnego w ramach potrzeb i konieczności na bieżąco. Część prac remontowych już jest za nami – mówi Anna Grygierek, Burmistrz Strumienia.

Największych inwestycji podjęto się w szkołach w Bąkowie oraz w Zabłociu. Obejmują one termomodernizację tych budynków.

W Zabłociu kończymy prace wewnątrz budynku. Szkoła, jeszcze w zeszłym roku zyskała zupełnie nową wizerunkową odsłonę. Teraz metamorfozę przechodzi Zespół Szkół w Bąkowie, który objawi się uczniom na początku września w zupełnie nowych barwach. Tylko na te dwa zadania wydajemy dwa miliony złotych – dodaje Burmistrz Strumienia, Anna Grygierek.

Ponad to wykonane zostało nowe ogrodzenie w Przedszkolu Publicznym w Zabłociu oraz odwodnienie terenu. Zakupiono również nowe urządzenia do zabawy. W Zespole Szkół w Drogomyślu wyremontowano już część posadzki na parterze, a w najbliższym czasie nowy wygląd zyska wejście do budynku, a także pokrycie dachowe. Prace wykonane oraz planowane są jeszcze w przedszkolu w Pruchnej.
- Tam wymienione zostały okna na klatce schodowej. W wakacje remont przejdą łazienki, a do kuchni zostanie zakupione nowe wyposażenie. Dziewięć dodatkowych grzejników zamontowanych będzie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bąkowie. Remont przejdzie również przyziemie budynku Szkoły Podstawowej w Strumieniu przy ul. Młyńskiej. Z kolei w przedszkolu w Strumieniu w trakcie wakacji pomieszczenie szatni zmieni się w salę dydaktyczną, tym samym od września przybędzie oddział w tej placówce – dodaje burmistrz Strumienia

Wszystkie placówki przejdą również drobne remonty jak: malowanie czy wymiany, które zostaną sfinansowane tradycyjnie ze środków bieżących budżetu gminy, których dyspozytorami są dyrektorowie placówek.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama