, wtorek 2 czerwca 2020
Strumień: Nowe inwestycje w gminie
Natomiast w Bąkowie przy ulicy Głównej niedawno zostały zakończone prace przy budowie chodnika, zaś remont tej drogi nadal trwa. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Strumień: Nowe inwestycje w gminie

RED.
W Strumieniu zostały niedawno oddane do użytku drogi gminne po szeregu prac remontowych. Skorzysta też ciek Młynówka w Drogomyślu, który przejdzie konserwację.

Gmina Strumień zakończyła pierwszy etap remontu ulicy Polnej w Pruchnej. - Pierwszy etap przebudowy ul. Polnej w Pruchnej już za nami. W ramach prac została przebudowana droga na odcinku o szerokości 3 metrów. Inwestycja realizowana została budżetu gminy Strumień - informuje Anna Grygierek, burmistrz Strumienia. W ramach prac wykonana została nawierzchnia asfaltowa o szerokości stałej 3 m z podbudową, wjazdami i robotami towarzyszącymi. Inwestycja kosztowała 100 tys. zł.

Zakończony został także remont ulicy Dolnej w Zabłociu. - W ramach prac zmieniono podbudowę drogi, wykonano zjazdy oraz uporządkowano sprawy związane z kanalizacją deszczową. Droga została pokryta nawierzchnią asfaltową - wymienia Anna Grygierek. Inwestycja kosztowała 300 tys. zł.

Natomiast w Bąkowie przy ulicy Głównej niedawno zostały zakończone prace przy budowie chodnika, zaś remont tej drogi nadal trwa. Inwestycja jest realizowana z budżetu gminy Strumień i kosztowała ponad 130 tys. zł. - W ramach robót wykonany zostanie chodnik z kostki betonowej wzdłuż ulicy głównej w Bąkowie na odcinku od ul. Zielonej w kierunku DK 81 wraz z odwodnieniem i robotami towarzyszącymi. Mam nadzieję, że zrealizowany pierwszy etap budowy chodnika poprawi bezpieczeństwo pieszych w tamtym terenie - informuje burmistrz Strumienia. Dodatkowo dzięki współpracy gminy Strumień i powiatu cieszyńskiego została wykonana nawierzchnia ul. Głównej w Bąkowie na odcinku Golasowice-Pielgrzymowice-Rychułd-Pruchna. Z budżetu gminy na ten cel została przeznaczona kwota 103 tys. zł. Natomiast całkowity koszt tej inwestycji to 300 tys. zł.

Inwestycje drogowe w Strumieniu to nie wszystko. Gmina przekazała także środki na konserwację cieku Młynówki w Drogomyślu. Z budżetu gminy Strumień przekazane zostanie 10 tys. zł na konserwację tego cieku. Uchwałą Rady Miejskiej pieniądze na ten cel przekazane zostały Śląskiemu Zarządowi Melioracji i Urządzeń Wodnych w Katowicach. W tym roku konserwacji zostanie poddane 2 km cieku. Prace zostaną wykonane dzięki współfinansowaniu tego zadania przez gminę Strumień i Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Katowicach. Obecnie trwa procedura wyłonienia wykonawcy. - Regularne wykonanie takich prac zapewnia bezpieczeństwo w sytuacji podwyższonego ryzyka powodziowego. Gmina Strumień od kilku lat wspiera Sląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w tej kwestii. Ostatnio konserwacji został poddany ciek Hynek - podkreśla Anna Grygierek, burmistrz Strumienia.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Kiedy w Drogomyślu planuje się wprowadzić kanalizację?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama