, niedziela 20 września 2020
Strumień może pochwalić się pięknym Ratuszem
Uczestnicy spotkania mogli zobaczyć prezentację zdjęć i porównać to, jak urząd wyglądał przed remontem, a jak wygląda dzisiaj. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Strumień może pochwalić się pięknym Ratuszem

AGNIESZKA KACZMARCZYK
Strumień może pochwalić się pięknym Ratuszem

Rok 2012 w Strumieniu upłynął pod znakiem remontu zabytkowych wnętrz budynku Urzędu Miejskiego i wdrożenia projektu "Nowoczesny urząd-Nowoczesny urzędnik-gmina Strumień". fot. mat. pras.


Strumień może pochwalić się pięknym Ratuszem

Wnętrze ratusza przed remontem. fot. mat. pras.


Strumień może pochwalić się pięknym Ratuszem

Wnętrze ratusza podczas remontu. fot. mat. pras.


Strumień może pochwalić się pięknym Ratuszem

Wnętrze ratusza po remoncie. fot. mat. pras.

Rok 2012 w Strumieniu upłynął pod znakiem remontu zabytkowych wnętrz budynku Urzędu Miejskiego i wdrożenia projektu "Nowoczesny urząd-Nowoczesny urzędnik-gmina Strumień". 29 października odbyło się spotkanie prasowe z burmistrz Strumienia Anną Grygierek, która podsumowała prace i podziękowała wszystkim za zaangażowanie w ważną dla gminy inicjatywę.

- Od dłuższego czasu mowa była o tym, że trzeba się podjąć tego wysiłku. Ostatni remont ratusza odbył się w 1972 roku. Dzisiaj oficjalnie witamy w nowo wyremontowanym budynku. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie, radnym za wspólną pomoc, konserwatorom za fachowe wsparcie, a wykonawcy za ciężką, rzetelną pracę - mówiła podczas spotkania Anna Grygierek.

Prace w strumieńskim ratuszu rozpoczęto od remontu galerii przy wsparciu i funduszach unijnych. Obecnie zakończono remont wnętrza całego budynku, sali ślubów, biur, zaplecza dla pracowników. W ramach remontu ratusza na parterze wymieniono posadzki, na korytarzach odnowiono tynki i pomalowano ściany, powstały nowe toalety, także dla osób niepełnosprawnych. Uczestnicy spotkania mogli zobaczyć prezentację zdjęć i porównać to, jak urząd wyglądał przed remontem, a jak wygląda dzisiaj.

Anna Grygierek przyznaje jednak, że to, choć ważne, nie było priorytetem. - Nasz ratusz służy mieszkańcom całej gminy. To oni są najważniejsi. Podczas remontu wszyscy pracowali, a rzeczy, które zostały tu zrobione, przystosowano tak, aby sprostać oczekiwaniom odwiedzających urząd - mówi burmistrz Strumienia i dodaje, że w ramach remontu i projektu "Nowoczesny urząd-Nowoczesny urzędnik-gmina Strumień" przeorganizowano biura. Te, do których mieszkańcy trafiają najczęściej zlokalizowano na parterze. - Obecnie pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego mogą jednocześnie obsłużyć 3 osoby. Kiedyś możliwe było podjęcie rozmowy tylko z jedną. Można zabrać ze sobą dzieci, dla których zorganizowano kąciki zabaw na każdym piętrze - przyznaje Grygierek.

22 grudnia podpisano umowę. Koszt remontu wyniósł ok. 116 tys. zł. Wykonawcą był Zakład Remontowo Budowlany Aleksandra Michalczyka ze Strumienia. Prace wsparł konserwator zabytków oraz Irena Kwaśny.

Spotkanie było również okazją, by podsumować projekt "Nowoczesny urząd-Nowoczesny urzędnik-gmina Strumień" w ramach którego urząd został wyposażony w dodatkowy sprzęt i oprogramowania, a urzędnicy przeszli szereg szkoleń. Wszystko po to, by obsługa mieszkańców była jeszcze bardziej sprawna i szybka.

Działania podjęte przez samorząd lokalny Gminy Strumień zmierzają do tego, aby wszyscy interesanci Urzędu Gminy Strumień mogli w relacjach z lokalnymi służbami samorządowymi w pełni wykorzystywać możliwości, jakie stwarzają środki masowej komunikacji i informacji. Dzięki realizacji projektu zwiększył się zakres i dostępność usług publicznych świadczonych drogą elektroniczną. Wszystko to sprzyja tworzeniu warunków do rozwoju społeczeństwa informacyjnego w regionie, a także poprawie wizerunku gminy jako przyjaznego miejsca do osiedlania się i prowadzenia działalności gospodarczej.

Zmniejszą się kolejki, a szybsze i łatwiejsze załatwienie każdej ze spraw i niższe koszty administracji i usług publicznych zostaną docenione przez mieszkańców gminy.

Umowę o dofinansowanie projektu podpisano 7 maja 2011 roku. Koszt zadania wniósł ok. 376 tys. zł. 85 proc. dofinansował Zarząd Województwa Śląskiego.

Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

w sumie to mogliby "te pałace' oddać ludności a sami przyjmować petentów w namiocie na rynku... o i to jest myśl...

Ratusz remontują,a na drogach Strumienia można sobie zawieszenie w aucie urwać , a będąc na rynku można się podtruć dymem palonego plastiku w kotłowniach kamienic !

Tak, Ratusze i inne pałace służą wszystkim mieszkańcom. Czemu Redakcja pisze o oczywistości a tego nie sprawdza. Jeszcze łatwiej sprawdzić wzrost poziomu korzystania przez mieszkańców z usług świadczonych drogą elektroniczną. Przecież tam gdzie powstają nowe pałace ZUS tam automatycznie klienci tego zakładu aż s...ą ze szczęścia i radości. Dobrze przynajmniej że Redakcja wierzy że jesteśmy społeczeństwem informacyjnym. Wiara czyni cuda.

Zauważcie że ani słowa nie ma o architekcie, twórcy tego znakomitego projetu:)

Niech urzędnicy budują te pałace a my podatnicy zdychamy z głodu

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama