, poniedziałek 24 luty 2020
Strumień: Gmina dofinansuje wymianę pieców
Dotacja zostaną udzielone wyłącznie na źródła ciepła opalane węglem kamiennym z załadunkiem automatycznym spełniające minimum standard emisyjny zgodny z 5 klasą; źródła ciepła opalane biomasą spełniające minimum standard emisyjny zgodny z 5 klasą oraz kotły gazowe.  fot: pixabay.comDodaj do Facebook

Strumień: Gmina dofinansuje wymianę pieców

KT
Od jutra (19.06) mieszkańcy gminy Strumień będą mogli składać wnioski o włączenie do „Programu Ograniczenia Niskiej Emisji dla Gminy Strumień”, a co za tym idzie przyznanie dotacji na wymianę źródeł ciepła. Nabór wniosków potrwa do 25 czerwca br.

Warunkiem uzyskania tego typu dotacji jest rzeczywiste ograniczenie emisji zanieczyszczeń do powietrza poprzez likwidację w budynku starego, dotychczasowego źródła ciepła i zainstalowanie nowego źródła ciepła. Co ważne, nie będą dotowane prace związane z samodzielnym zakupem materiałów oraz samodzielnym montażem urządzeń. Dotacja zostaną udzielone wyłącznie na źródła ciepła opalane węglem kamiennym z załadunkiem automatycznym spełniające minimum standard emisyjny zgodny z 5 klasą; źródła ciepła opalane biomasą spełniające minimum standard emisyjny zgodny z 5 klasą oraz kotły gazowe.

Wnioskujący będzie mógł uzyskać dotację w wysokości 80 % kosztów kwalifikowanych realizowanej wymiany źródła ciepła, lecz nie więcej niż 6.000,00 zł na jeden budynek. Koszt kwalifikowany to kwota brutto obejmująca koszty demontażu starego źródła ciepła oraz dostawy i zainstalowania nowego źródła ciepła wraz z urządzeniami i instalacjami towarzyszącymi.

Szczegóły dotyczące składania wniosków dostępne są na stronie Urzędu Gminy Strumień.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama