, środa 4 sierpnia 2021
Sprzęt komputerowy dla cieszyńskich szkół
100 000 zł z programu Cyfrowa Polska otrzyma Miasto Cieszyn na zakup 50 komputerów do szkół podstawowych. Zakup kolejnych 50 sztuk sfinansuje „Fundacja Łatka”. fot: pixabay.plDodaj do Facebook

Sprzęt komputerowy dla cieszyńskich szkół

red.mat.pras.
100 000 zł z programu Cyfrowa Polska otrzyma Miasto Cieszyn na zakup 50 komputerów do szkół podstawowych. Zakup kolejnych 50 sztuk sfinansuje „Fundacja Łatka”.

- Nasz wniosek został pozytywnie rozpatrzony, otrzymamy pełną kwotę, o jaką wnioskowaliśmy. Zakupimy 50 komputerów, które trafią do cieszyńskich szkół już pod koniec przyszłego tygodnia – zapowiada Paweł Szajor, dyrektor Centrum Usług Wspólnych.

Fundacja Łatka sfinansuje kolejny zakup komputerów dla cieszyńskich szkół. Po 10 sztuk trafi do SP1, SP3, SP4, SP6 i SP7. W czasie epidemii, kiedy nauka odbywa się w trybie zdalnym, zakupiony sprzęt trafi do uczniów, którzy nie dysponują odpowiednimi urządzeniami.

- W związku z zamknięciem szkół z powodu koronawirusa, wolą Fundacji Łatka jako darczyńcy jest przekazanie zakupionego sprzętu, na zasadzie bezpłatnego wypożyczenia na czas społecznej kwarantanny dla uczniów i nauczycieli, najbardziej potrzebującym uczniom z cieszyńskich szkół podstawowych do nauki online. Poprzez ten gest zniesiemy barierę dzielącą uczniów z najbiedniejszych rodzin od udziału w zajęciach e-learningowych przygotowywanych przez cieszyńskie szkoły – mówi Nina Maślanka z Fundacji Łatka i dodaje:

- W ubiegłych latach Fundacja Łatka spełniła już marzenie uczniów dwóch cieszyńskich szkół podstawowych (SP2 i SP5) przekazując na ich rzecz darowizny pieniężne przeznaczone na zakup łącznie 22 nowoczesnych zestawów komputerowych. Sprzęt z nowym oprogramowaniem i aktualną specyfikacją zakupiony ze środków Fundacji bez wątpienia pozwala w sposób bardziej komfortowy i innowacyjny prowadzić zajęcia dydaktyczne w tych placówkach. Cieszymy się z możliwości obdarowania komputerami kolejnych pięciu szkół. Życzymy, by kontakt młodych osób z nowoczesną technologią jak najlepiej wspierał ich szkolną edukację.

- Bardzo dziękuję za sprzęt i wrażliwość na potrzeby młodzieży. Cieszę się, że zaangażowanie Fundacji Łatka przybiera formę regularnej pomocy, zawsze po diagnozie potrzeb naszych placówek – mówi Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna.

W sumie zakupiony zostanie sprzęt za 200 000 zł.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama