, środa 20 stycznia 2021
Spacer PRZECIWKO GRANICY w Cieszynie - Procházka PROTI UZAVŘENÉ HRANICI v Těšíně!
W sobotę 25 kwietnia w godzinach wczesno-popołudniowych idźcie na spacer po obu stronach Olzy w okolice przejść granicznych Most Przyjaźni i Most Wolności. fot: UMDodaj do Facebook

Spacer PRZECIWKO GRANICY w Cieszynie - Procházka PROTI UZAVŘENÉ HRANICI v Těšíně!

red.mat.pras.
Spacer PRZECIWKO GRANICY w Cieszynie - Procházka PROTI UZAVŘENÉ HRANICI v Těšíně!

Będzie legalnie, z maseczkami na twarzy i zachowaniem odległości. Spacer przy granicach ma zwrócić uwagę polskich władz i opinii publicznej na problem wielu obywateli. Utrata pracy w dobie kryzysu to dramat wielu rodzin. 25 kwietnia przed południem wybierz się na spacer, wesprzyj akcję i wyraź swoje zdanie na temat szczelnie zamkniętych granic.

Rząd Polski ustanawiając obecne przepisy, o całkowitym zamknięciu granic, nie wziął pod uwagę sytuacji ponad 30 tys. Polaków zatrudnionych w Czechach. Nie dał również nic w zamian skazując wiele osób na bezrobocie. To cios nie tylko dla tych ludzi, ale dla całego regionu. Sam Cieszyn nie będzie w stanie sobie poradzić z rosnącą falą bezrobocia.

- Chcemy zwrócić na nas uwagę, Warszawa nie zna naszych problemów.
Dlatego też w sobotę 25 kwietnia w godzinach wczesno-popołudniowych idźcie na spacer po obu stronach Olzy w okolice przejść granicznych Most Przyjaźni i Most Wolności.
Nie gromadźcie się, zachowajcie bezpieczny odstęp i załóżcie maseczki na twarz. Pokażcie swoje zdanie na temat granic
– nawołują organizatorzy.

Chcemy pracować!

- Chcemy wyrazić swój sprzeciw poza narodowymi podziałami, nie tylko dla nas samych ale dla większości osób, która jest w obecnej sytuacji, bo nie tylko my przygraniczni pracownicy zostaliśmy bez pracy ale reszta Cieszyna także! Rząd nas ma nas gdzieś, mamy siedzieć w domu i czekać aż nam pomogą? Do tej pory nie zrobili nic żeby to zrobić, ja już np. mam dość bo żyć trzeba, ale za co, skoro pracy i pomocy nie ma żadnej ze strony rządu… trzeba się skrzyknąć i powiedzieć takiemu NIE podziałowi Cieszyna

Domagamy się:
1. Zniesienia kwarantanny dla pracowników transgranicznych.
2. Umożliwienia przekazywania towarów przez granicę bez jej przekraczania.
3. Wskazanie konkretnej daty planowanego otwarcia granicy.
– precyzują swoje postulaty organizatorzy.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama