, niedziela 9 sierpnia 2020
Skoczów: Sekretarz stanu i burmistrz o „nowej wizji rozwoju Polski”
Jak czytamy, jednym z głównych celów ww. strategii jest „wzrost zamożności Polaków”. fot: Wojciech Wandzel / skoczow.plDodaj do Facebook

Skoczów: Sekretarz stanu i burmistrz o „nowej wizji rozwoju Polski”

MB
Ministerstwo Rozwoju we współpracy z innymi resortami przygotowało projekt "Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju", czyli dokumentu wskazującego kierunki rozwojowe Polski. Projekt ten ma być konsultowany 23 września w Skoczowie z udziałem burmistrza tej gminy i sekretarza stanu Ministerstwa Rozwoju.

Ta strategia, nazwana też na stronie internetowej Ministerstwa Rozwoju „Nową wizją rozwoju Polski”, ma być prezentowana w przyszły piątek 23 września o godz. 12.30 w restauracji „Nowa Maja” w Skoczowie. Na konferencji mają być omówione uwarunkowania i kierunki rozwoju powiatu cieszyńskiego i województwa śląskiego w świetle ww. wizji. W prezentacji wezmą udział burmistrz Skoczowa, Mirosław Sitko i sekretarz stanu resortu rozwoju, Jerzy Kwieciński. Nowej wizji przyświeca motto z Józefa Piłsudskiego: „Polska będzie wielka, albo nie będzie jej wcale”.

Jak informuje Ministerstwo Rozwoju, prace nad tym dokumentem rozpoczęły się pod koniec zeszłego roku. Obecnie są prowadzone konsultacje społeczne, zaś w październiku planowane jest przyjęcie ostatecznej wersji przez rząd.

Jak czytamy, jednym z głównych celów ww. strategii jest „wzrost zamożności Polaków”. Plany są ambitne: „Zwiększenie przeciętnego dochodu gospodarstw domowych do 80% średniej UE do roku 2020 (ok. 100% w 2030 r.), zmniejszenie odsetka osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym do 20-22% w 2020 roku (18% w 2030 r.), wzrost PKB na mieszkańca Polski do poziomu 78% średniej unijnej w 2020 roku (95% w 2030 r.). W jaki sposób ma do tego dojść? Jak czytamy w strategicznym dokumencie: „poprzez realizację wskaźników takich jak: wzrost inwestycji do poziomu ponad 25% PKB, wzrost udziału nakładów wewnętrznych na badania i prace rozwojowe po poziomu bliskiego 2% PKB, wzrost wydajności pracy do 80% średniej UE czy średnioroczne tempo wzrostu wartości eksportu towarów 7,2%”. Strategia zakłada też wzrost produkcji przemysłowej wyższy od wzrostu PKB.

W "Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju" znajdują się także m.in. rozdziały poświęcone: transportowi, energii, środowisku naturalnemu, bezpieczeństwu narodowemu, a także rozdział „Prawo w służbie obywatela i gospodarki”. Pełny dokument jest powszechnie dostępny i można przeczytać go tutaj. Formularz konsultacyjny znajduje się na stronie ministerstwa tutaj.

Komentarze: (27)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Otóż ja uważam, że ta "nowa wizja" pisczyzny jest akurat tyle warta, żeby służyć jako pretekst do skonsumowania przez grono czwartoligowych partyjnych popychadeł na krzywy ryj kotleta w małomiasteczkowej knajpie.
Założę się, że żadne sitko ami tym bardziej cwaniaczek z warszawy za rachunek z własnej kieszeni nie zapłacili.

Kto wie lepiej o tym niż ci którzy zostali właśnie odsunięci od koryta.

Pudło.
Od zawsze na swoim utrzymaniu.
Zero związków z budżetówką.
Ale jeśli ci to ma poprawić nastrój, to dla ciebie mogę być nawet Aleksander Kwaśniewski.

Zeby ino łośmiernicek nie pojedli !

Kiedy burmistrz Sitko przestanie traktować mieszkańców Skoczowa jak debili? Przecież ludzie widzą, że takiego nieudolnego i bezwolnego burmistrza miasto dotąd nie miało. Komu więc chce wciskać kit?!EQ

Oj sito, sito, to już jest przesada.

Fuj, dobrze że wtedy nie ma mnie w mieście.

Że tak spytam, dlaczego ten rzekomo bardzo ważny dokument rządowy dotyczący (jak wynika z powyższego artykułu) także Śląska Cieszyńskiego nie jest konsultowany tam gdzie powinien czyli w Starostwie Powiatowym tylko w jakimś szynku na wsi? Co to za kabaret odwala ten PiS? Coś to wszystko grubymi nićmi szyte chyba że Redaktorka jak zwykle coś poknociła...

Wulgarne i nic nie wnoszące do dyskusji komentarze powinny podlegać moderacji Portalu!

Do zadekretowanej przez pisczyznę cenzury prewencyjnej mamy już całkiem blisko - Mariolka poczeka cierpliwie....

Droga Pani, burmistrz polskiej gminy i sekretarz stanu ministerstwa polskiego rządu w godzinach swojej pracy za pieniądze podatników spotykają się w restauracji, by rzekomo szumnie konsultować rządowy dokument strategiczny, ale zrobią to w towarzystwie wzajemnej adoracji, bo jak słusznie napisał jeden z komentatorów, zwykli zjadacze chleba są w pracy od 8 - 16. I Pani nie widzi w tym niczego zdrożnego? Jeśli tak, to Pani sprawa. Jednak proszę nie mówić, że mój komentarz nie wnosi nic do dyskusji. Proszę przyjrzeć się własnym komentarzom, co też one wnoszą do dyskusji, zaś w sprawie terminu "wulgarny" radziłby zajrzeć do słownika. I zanotować 20 razy, ku pamięci.

Proszę Pana, nadal jest Pan obcesowy i niegrzeczny. Pierwszy punkt poradnika jak rozmawiać z hejterem mówi, że nie należy reagować agresywnie na agresję. Zatem powiem tylko tyle, że bardzo dobrze iż do Skoczowa przyjadą przedstawiciele ministerstwa i omówią ważne dla nas wszystkich sprawy rozwoju naszej gminy i kraju. Kto jak nie oni znają się na tym najlepiej? Mieszkańcy powinni cieszyć się że tego rodzaju aktywność ma miejsce w naszym regionie.

Gdzie można znaleźć podręcznik "jak rozmawiać z hejterem"? Na czym znają się najlepiej ? Która dziedzina będzie rozwijana może wszystkie?

Nie da się znaleźć. Był to jedynie metaforyczny skrót, którego najwidoczniej niektórzy nie rozumieją.

Tak jak Audyt w rozumieniu potocznym

Te zwroty od BMS i Mariolki PodWieczorkowej to tylko wtajemniczeni w magię Pisowską rozumieją

Te Aktywna wracaj do pracy bo BMS zaraz wprowadzi kolejne zmiany kadrowe.

Witamy na forum ponownie Pana Wieczorka z Oddziału Promocji

W Skoczowie!? Wtf!? Przepraszam, że gdzie!?

Panie Burmistrzu widzę że zaczął Pan już na całego kampanię przedwyborczą z pomocą partyjnych znajomych. Robi Pan konsultacje na które nie może przyjść zwykły mieszkaniec (odbywa się w godzinach pracy i do tego w restauracji)? I to typowe: powstawanie z kolan Polska będzie wielkim krajem. Ja się pytam dla kogo to spotkanie Pan robisz? Bo chyba nie dla nas czyli mieszkańców Skoczowa. Proszę robić takie szopki w Warszawie a nie na naszej Ziemi Cieszyńskiej.

To nie idź jak nie chcesz.

Mieszkańcy Skoczowa w pt. o 12.30 będą wszyscy w pracy? A to ciekawe.
Skoczów w godzinach pracy nie sprawia miasta wymarłego. Raczej wręcz przeciwnie.
Chcesz konsultacji w tej sprawie to masz namiary tutaj:
Możesz pisać, możesz dzwonić.
Ministerstwo Rozwoju
Pl. Trzech Krzyży 3/5
00-507 Warszawa
pn. - pt. 8.15-16.15
tel.: 222 500 130
e-mail: kancelaria@mr.gov.pl
a także
Centrum Pomocy Przedsiębiorcy
Infolinia: 801 055 088
w dni robocze w godz. 7.00-17.00

Dokładnie - co sale MCK to za niskie progi? kolejne zbędne koszty... Ale BMS jest mistrzem w generewoaniu kosztów!!!

"generewoaniu"
Jak ładnie!!

Dwa jondra

no to chyba Polski nie będzie - bo planu na wielką to raczej nie mają chyba że dziurę budżetową ....

Wygonić dziadów do Pisdolandii.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama