, wtorek 2 czerwca 2020
Skoczów planuje inwestycje na 2016 rok
Zadania są obecnie na etapie planowania. Kierownictwo miasta przed sesją Rady Miejskiej w grudniu przedstawia proponowane przez siebie inwestycje do zrealizowania w 2016 roku.  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Skoczów planuje inwestycje na 2016 rok

MB
Modernizacja dróg, odnowienie elewacji budynków publicznych, projekt modernizacji oświetlenia ulicznego czy nowe boisko ze sztuczną nawierzchnią. Kierownictwo miasta planuje zadania inwestycyjne, które mają być zrealizowane w przyszłym roku z budżetu Skoczowa.

Zadania są obecnie na etapie planowania. Kierownictwo miasta przed sesją Rady Miejskiej w grudniu przedstawia proponowane przez siebie inwestycje do zrealizowania w 2016 roku.

Wśród najistotniejszych zadań w przyszłym roku ma rozpocząć się przebudowa skrzyżowania ulic Górny Bór - Mickiewicza - Targowa na rondo. W planach jest także przebudowa ul. Górny Bór na odcinku od skrzyżowania drogi powiatowej z ul. Ciężarową do skrzyżowania z ul. Mickiewicza. Obecnie trwa przygotowywanie projektu tej inwestycji - w listopadzie br. Urząd Miejski w Skoczowie podpisał umowę z wyłonioną w drodze przetargu firmą Usługi Projektowe „PRO-ZAT” mgr inż. Andrzej Zaniat z Bystrej na wykonanie dokumentacji projektowej. Wykonanie projektu jest planowane na maj 2016 roku, po nim mają nastąpić przygotowania do wyłonienia podmiotu, który przeprowadzi prace budowlane.

Miasto planuje również termomodernizację budynków publicznych. W ramach tych inwestycji nowa elewacja ma być wykonana na budynkach: hali i pawilonu sportowego na Stadionie „Beskid” oraz krytej pływalni „Delfin”. Termomodernizację ma przejść także niedawno pozyskany przez Urząd Miejski budynek przy ul. Bielskiej 34, gdzie kiedyś działało liceum, a według planów mieliby się tam uczyć od przyszłego roku gimnazjaliści.

Skoczów przygotowuje się także do poprowadzenia dużej inwestycji związanej z modernizacją oświetlenia ulicznego. Na ten cel miasto będzie starać się o dofinansowanie zewnętrzne (w ramach Regionalnych Inwestycji Terytorialnych). W przyszłym roku ma być wykonany projekt tego zadania, w ramach którego ok. 1400 opraw oświetlenia sodowego i rtęciowego ma być wymienione na oświetlenie typu LED z systemem zdalnego nadzoru i sterowania oświetleniem. Według planów wniosek o przyznanie dofinansowania na ten cel ma być złożony w 3. kwartale 2016 roku.

W przyszłym roku ma być też wykonane kolejne boisko do piłki nożnej o sztucznej nawierzchni. W bieżącym roku takie boisko zrealizowano przy Zespole Szkół nr 1 w Skoczowie. Gmina pozyskała na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Sportu, które pokryło ok. połowę kosztów wykonania tego zadania (w sumie koszt całkowity inwestycji wyniósł ok. 900 tys. zł). Analogicznie ma być w przypadku następnej inwestycji tego typu. Boisko ze sztuczną nawierzchnią ma powstać przy Zespole Szkół w Ochabach. Jeśli wniosek o dofinansowanie zostanie uwzględniony przez Ministerstwo także w tym przypadku, inwestycja zostanie zrealizowana w przyszłym roku.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Może by jednak zacząć od sprzątania? Miasto jest po prostu brudne i zaśmiecone.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama