, wtorek 21 stycznia 2020
Skoczów: Most na Wiśle otwarty!
Dziś (23 grudnia) w godzinach dopołudniowych most na rzece Wiśle w Skoczowie został dopuszczony do ruchu samochodowego.  fot: Cz. BrachaczekDodaj do Facebook

Skoczów: Most na Wiśle otwarty!

Skoczów: Most na Wiśle otwarty!

fot. Cz. Brachaczek


Skoczów: Most na Wiśle otwarty!

fot. Cz. Brachaczek

Zgodnie z planem zakończył się remont mostu na rzece Wiśle w Skoczowie. Dzięki temu dziś (23 grudnia) w godzinach dopołudniowych został on dopuszczony do ruchu samochodowego.

- W związku z wykonaniem wszystkich zasadniczych robót umożliwiających prowadzenie po obiekcie mostowym ruchu samochodowego, wystąpiono do Nadzoru Budowlanego z wnioskiem o pozwolenie na użytkowanie. Po przeprowadzonej przez PINB obowiązkowej kontroli uzyskano decyzję zezwalającą na użytkowanie mostu głównego - poinformowało Starostwo Powiatowe w Cieszynie.

Do momentu dokończenia prac w zakresie odtworzenia ciągów pieszych na dojściach do mostu głównego, ruch pieszych nadal odbywać się będzie po moście tymczasowym. Aby piesi mogli poruszać się po moście głównym konieczne je wykonanie prac w zakresie obrukowania stożków od strony górnej wody oraz prace wykończeniowe i porządkowe. Całkowite zakończenie powyższego zakresu plac powinno nastąpić do marca 2016 roku. W styczniu przyszłego roku dopuszczony zostanie także ruch przejazd pojazdów przez most główny bez ograniczenia tonażu.

Łączny koszt wykonania remontu mostu to ok. 5 mln 79 tys. zł. Udział finansowy gminy Skoczów wyniósł ok. 1 mln 198 tys. zł, a wkład Starostwa Powiatowego w tę inwestycję zamknął się w tej samej kwocie. Pozostała kwota została pokryta z Rezerwy Subwencji Ogólnej z budżetu państwa.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Zapomniano namalować pasy dla pieszych czy to tak specjalnie?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama