, sobota 24 sierpnia 2019
Skoczów: Kiedy wróci dyrektor Miejskiego Centrum Kultury "Integrator"?
Obecnie Miejskie Centrum Kultury „Integrator” funkcjonuje bez dyrektora, ponieważ dyrektor Kuba Abrahamowicz nie pojawia się w pracy od blisko trzech miesięcy. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Skoczów: Kiedy wróci dyrektor Miejskiego Centrum Kultury "Integrator"?

MAŁGORZATA BRYL
Od blisko trzech miesięcy Miejskie Centrum Kultury „Integrator” w Skoczowie działa bez dyrektora, ponieważ dotychczasowy dyrektor Kuba Abrahamowicz przebywa na zwolnieniu lekarskim. Urząd Miejski nie potrafi odpowiedzieć na pytanie, kiedy dyrektor powróci. Tymczasem to nie jedyny problem w „Integratorze”.

Jak dowiedziała się nasza redakcja, w Miejskim Centrum Kultury „Integrator” pojawiło się podejrzenie o nieprawidłowościach w wydatkowaniu środków publicznych. To podejrzenie bada teraz prokuratura. Prawdopodobnie chodzi o projekt, w którym "Integrator" miał przygotować grę miejską, wydruk plakatów i folderów w ramach dofinansowania unijnego przekazanego przez Urząd Marszałkowski w Katowicach. Jak się dowiadujemy, istnieje podejrzenie, że pieniądze zostały pobrane, ale działania w „Integratorze” nie zostały zrealizowane. Poprosiliśmy o wyjaśnienia w tej sprawie Urząd Miejski w Skoczowie. Zapytaliśmy, czego konkretnie dotyczą wykryte nieprawidłowości, kto miałby za nie odpowiadać, a także kto i kiedy je wykrył. Na zadane w ten sposób pytanie nie otrzymaliśmy jednak jednoznacznej odpowiedzi.

- Na początku maja br. złożono do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa związanego z rozliczeniem przez MCK projektu dofinansowanego ze środków zewnętrznych. Sprawa dotyczy okresu, kiedy instytucją zarządzał poprzedni dyrektor. O tym, czy nieprawidłowości istotnie miały miejsce, zdecyduje prokuratura - odpowiedziała nam w lipcu drogą pisemną Barbara Zubrzycka z Biura Promocji, Informacji i Turystyki skoczowskiego magistratu.

Obecnie Miejskie Centrum Kultury „Integrator” funkcjonuje bez dyrektora, ponieważ dyrektor Kuba Abrahamowicz nie pojawia się w pracy od blisko trzech miesięcy. Zapytaliśmy pracownicę Urzędu, kiedy to się zmieni. - Dyrektor Abrahamowicz od pierwszej połowy maja przebywa na zwolnieniu lekarskim - odpowiada nam Zubrzycka. - Według informacji uzyskanej od dyrektora, jego stan zdrowia nie pozwala jeszcze jednoznacznie określić, kiedy powróci do pracy w MCK - dodaje.

- W czasie nieobecności dyrektora zastępuje go główna księgowa pani Alina Rozner - odpowiada nam Zubrzycka. Przypomnijmy, że jest to kolejna tego typu sytuacja w skoczowskim MCK na przestrzeni jednego roku. Zanim burmistrz w bieżącej kadencji odwołał poprzedniego dyrektora - Roberta Orawskiego, ten także przebywał na kilkumiesięcznym zwolnieniu lekarskim.

Zwolnienia i rotacje na stanowisku dyrektora „Integratora”, a także długie absencje utrudniają pracę instytucji kultury. Zapytaliśmy burmistrza Skoczowa o plany na dalsze funkcjonowanie tej placówki. - Miejskie Centrum Kultury „Integrator" jest samorządową instytucją kultury, która prowadzi samodzielną gospodarkę w ramach posiadanych środków. O funkcjonowaniu MCK, kształcie polityki kulturalnej i podejmowanych dla jej realizacji działaniach decyduje dyrektor, w ramach uchwalonego przez radę miejską statutu i obowiązujących jednostki kultury przepisów - odpowiedziała nam Barbara Zubrzycka w imieniu burmistrza.

Komentarze: (17)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Sitko - pachnie brzydko...

Panie Mirku może czas honorowo zakończyć tą farsę! Więcej pokory panu trzeba, pokory wobec mieszkańców. Chodzi pan z tak wysoko podniesioną głową, że nie widzi pan realnych problemów. Wygranie wyborów i objęcie władzy to nie wszystko! Prosze posłuchać Papieża Franciszka, jest w Polsce i mądrze mówi o tym....

Tak wysoka tam panuje kultura....miałem z nią styczność podczas zbiórki podpisów pod projektami naszych ustaw. Publiczne pieniądze mają za nic, bo to im z nieba spada jak "manna".

Oszałamiająca kariera obecnego ale chyba już byłego dyrektora. Skoczów nie poznał się na nim.

Sami podrabiani dyektorzy ... Sitko wybierasz kiepsko

UUUU królestwo Sitka się sypie oj sypie a szara eminencja UM skoczów już do wyborów się szykuje co to będzię?

W Skoczowie czerwona już padła. A co do skoczowskiego MCK, to władzy chaos na rękę, bo można łatwo sterować i dobrać sie do kasy i przez "kulturę" uprawiać kiełbasę wyboraczą. Takie rzeczy tylko w Skoczowie.

W Skoczowie czerwona już padła. A co do skoczowskiego MCK, to władzy chaos na rękę, bo można łatwo sterować i dobrać sie do kasy i przez "kulturę" uprawiać kiełbasę wyboraczą. Takie rzeczy tylko w Skoczowie.

Bardzo ciekawe.... Ciekawe jak to "jego stan zdrowia nie pozwala jeszcze jednoznacznie określić, kiedy powróci do pracy w MCK" jak cytuję: "23 maja w poniedziałek odbyła się „Uliczna Parada Teatralna w Śródmieściu Bielsko” zorganizowana jak co roku przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej. Uczestnicy tradycyjnie zebrali się na Placu Ratuszowym i przeszli ulicami miasta do Teatru Polskiego. Gospodarz imprezy Kuba Abrahamowicz powitał wszystkich zgromadzonych i zapowiedział występy."
Wygooglujcie sobie!!

Dobrze sobie wymyślił to zwolnienie ) Ha, ha, ha! ZUS płaci 80 % wynagrodzenia, a pan dyrektor strzela chałturki w tym czasie! Zwolnienie ma pewnie od psychiatry! Pewnie depresja :)!

hehe i kolejny dyro idzie w odstawkę. Ciekawe kto będzie kolejny?

Sekret(arz) lub Spółkowy

urzędnicy odpowiadają gładko, wiedzą, że powoływać się na przepisy i ustawy zawsze jest pora - dla nich ta sytuacja to nie pierwszyzna, wiedzą jak manewrować w sprawie - dezintegracji "Integratora"...

zostalbyś Jurku przy flaszce lepiej zamiast ciągle wszyztko krytykować na Codziennej. nudne to sie już robi

A cóż się tak gościu Jurka Oszeldy czepisz?
Nie nudzi cię, gdy inni krytykują, tylko jak on?
Ba, sam Bóg wie co i kiedy tutaj piszesz, ale nie podpisujesz się pod tym jak JO z imienia i nazwiska..
Dej se siana, a JO spokój.

to nie krytyka - a zaledwie preludium do niej...niech wypowiedzą się zorientowani bardziej w temacie...ps nie życz mi tak źle, przywołując duchy głębokiej przeszłości...

Co się wyprawia w tym Skoczowie? Mam wrażenie, że tam na okrągło są jakieś przekręty i śledztwa policyjne. Panie Burmistrzu Macura, niech Pan notuje, patrzy na burmistrza Sitko i uczy się jak nie robić, bo żółta kartka zamieni się w czerwoną.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama