, niedziela 26 maja 2019
Skoczów: Biorą się za MCK „Integrator”
Dotąd statut MCK „Integrator” dopuszczał jedynie stanowisko dyrektora tej instytucji, którego powołuje i odwołuje burmistrz miasta. Teraz ma się to zmienić, bo pod obrady sierpniowej sesji Rady Miejskiej Skoczowa trafił projekt uchwały zmieniający statut „Integratora”. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Skoczów: Biorą się za MCK „Integrator”

MB
Nadal nie wiadomo, kto przejmie stery „Integratora” po odwołaniu w tym tygodniu dotychczasowego dyrektora Kuby Abrahamowicza. Pewne jest już natomiast to, że kierownictwo Skoczowa zamierza wprowadzić zmiany w statucie tej instytucji, np. dopuszczając zaistnienie nowego stanowiska w „Integratorze”, czyli zastępcy dyrektora.

Dotąd statut MCK „Integrator” dopuszczał jedynie stanowisko dyrektora tej instytucji, którego powołuje i odwołuje burmistrz miasta. Teraz ma się to zmienić, bo pod obrady sierpniowej sesji Rady Miejskiej Skoczowa trafił projekt uchwały zmieniający statut „Integratora”. Nowy punkt statutu mówi, że „Dyrektor może zarządzać MCK przy pomocy Zastępcy dyrektora”. Jednak to nie dyrektor „Integratora” wybierze sobie zastępcę, tylko zadecyduje o tym burmistrz. W kolejnym punkcie czytamy bowiem: „Zastępcę dyrektora MCK powołuje i odwołuje Burmistrz Miasta Skoczowa”.

- Świadomie odrzucono rozwiązanie polegające na powołaniu zastępcy przez dyrektora MCK. Nie wydaje się być celowym, aby ponosić stały koszt zastępcy dyrektora. Jest to jedynie opcja zabezpieczenia ciągłości zarządzania jednostką na wypadek nagłej nieobecności dyrektora, która, tak jak to się stało, uniemożliwia formalne powołanie zastępcy - uzasadnia zastępca burmistrza Skoczowa, Andrzej Bubnicki.

W uzasadnieniu projektu uchwały czytamy o zapobieżeniu „paraliżowi organizacyjnemu” w MCK „Integrator”. - Brakuje osoby zarządzającej, brakuje komunikacji między pracownikami, brakuje dobrej i skoordynowanej współpracy z Biurem Promocji, Informacji i Turystyki - wymienia wiceburmistrz Bubnicki.

To nie jedyne zmiany w statucie „Integratora”, które proponuje kierownictwo miasta, a nad którymi pochylą się na najbliższej sesji skoczowscy radni. Na przykład poszerzono zadania „Integratora”, m.in. wprowadzając obowiązek współpracy z Urzędem Miejskim przy promocji gminy. Ponadto Miejskie Centrum Kultury w Skoczowie ma zarabiać, m.in. poprzez sprzedawanie tzw. „materiałów promocyjnych”. Dodatkowo dodano punkt, że „Integrator” może prowadzić działalność gospodarczą w zakresie najmu lub dzierżawy. Zyski mają być kierowane na działalność statutową. Nowością w statucie jest też punkt: „Dla ważności składania w imieniu MCK oświadczeń woli w zakresie praw lub obowiązków majątkowych powyżej wartości 10 000 zł netto konieczne jest współdziałanie dwóch upoważnionych osób”. - Rozwiązanie to eliminuje część ryzyk związanych z możliwością zaistnienia nieprawidłowości w zakresie zaciąganych zobowiązań przez jedną osobę - czytamy w uzasadnieniu.

Zmiany w statucie „Integratora” są efektem szerzej zakrojonych prac tzw. zespołu koncepcyjnego powołanego w Urzędzie Miejskim 18 lipca br., którego zadaniem ma być „optymalizacja funkcjonowania” Biura Promocji UM z „Integratorem” i ARTadresem. Z pisma wiceburmistrza Bubnickiego wynika, że to pierwsze działania tego zespołu, ale nie ostatnie.

Ogłoszenie o konkursie w przyszłym tygodniu

Jak poinformował dziś naszą redakcję kierownik Biura Promocji Tomasz Świszcz, kolejny dyrektor MCK "Integrator" zostanie wybrany w drodze konkursu. - W chwili obecnej przygotowywany jest konkurs, mający wyłonić kandydata na ww. stanowisko. Ogłoszenie o naborze planujemy upublicznić w przyszłym tygodniu. O tym, kto obejmie stanowisko dyrektora MCK "Integrator" zadecyduje komisja konkursowa dokonująca weryfikacji zgłoszonych kandydatur - wyjaśnia Świszcz w odpowiedzi na pytanie naszej redakcji.

Komentarze: (24)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Ale Skoczów to nie cywilizowany świat. Witamy wśród komentujących artykuł pana Wieczorka z ratusza ze Skoczowa.

Zamiast tworzyć nowe stanowisko - zastępca dyrektora - wystarczyłoby "powierzenie obowiązków" do czasu wyłonienia nowego dyrektora...albo tak jak to uczyniono w placówkach oświatowych wyznaczyć osobę, która będzie zastępowała nieobecnego dyrektor (oczywiście tak jak w oświacie takie zastępstwo społeczne...to będą same oszczędności). Co się zaś tyczy pomysłu sprzedaży "materiałów promocyjnych" to chyba większej głupoty nie słyszałam...w całym cywilizowanym świecie materiały promocyjne miast, regionów itp rozdawane są za darmo...

może od razu zastępce zastępcy powołać bo z BMS nigdy nie wiadomo ....

czytając komentarze mam nadzieję, że wielu z tych mądrali weźmie udział w konkursie na stanowisko i pokaże co potrafi ...a nie skończy się znów na wybraniu mniejszego zła spośród np dwóch kandydatów. Postarajcie się komentatorzy!

z tego co wiem, na stanowisko inspektora w biurze promocji było 9 chętnych, to należy rozumieć że wybrano mniejsze zło?

wyborcza ma trybunał, codzienna ma integratora, czyli stosownie do "znaj proporcjum, mocium panie"

Zakompleksieni nieudacznicy i cwaniaczki bez twarzy i honoru - oto krótka charakterystyka tej ekipy.

Znam pana Andrzeja - vice Skoczowa. Nie jest to osoba, która zna się na kulturze i zarządzaniu ośrodkami kultury. Jest to teoretyk, który w życiu przeczytał kilka książek i zasłużył się dla jedynie słusznej partii. Obecnemu burmistrzowi został podarowany jako uszy i oczy wyżej postawionych kolegów... Mały kogucik, który tylko głośno pieje, ale jajek z tego nie będzie;-)

Chyba się zaplątałeś w ostatnim zdaniu.

Mam nadzieję że w końcu wybiorą kogoś właściwego na to miejsce. Doświadczonego animatora kultury w pełni odpowiedzialnego za swoje słowa i działania. Żaden z poprzednich dwóch dyrektorów się do tego kompletnie nie nadawał. Kuba Abrahamowicz prywatnie niezwykle miły, sympatyczny, elokwentny człowiek, ale jako dyrektor zupełna klapa.Jego tysiące pomysłów przy chaotycznym i nieracjonalnym sposobie działania nie wróżyły mu długiej dyrektorskiej kariery.To musiało się tak dla niego skończyć. Jeżeli chodzi o Roberta Orawskiego to prywatnie dla niektórych swój chłop, mógłbym się z tym zgodzić, ale jako dyrektor już się wypalił.
Człowiek sprawiający wrażenie bojącego się własnego cienia tak się zagubił, że nie nie wiedział komu niżej się kłaniać.Dziwnym i chaotycznym sposobem swojego zachowania i działania wprowadzał totalny chaos i dezorganizację w funkcjonowanie MCK Integrator.Obaj dyrektorzy najlepiej się "sprawdzili" kiedy zaczęły pojawiać się problemy. Wtedy nagle zachorowali i zostawili dwukrotnie swoich pracowników samych przed organizacją największej miejskiej imprezy - Dni Skoczowa.
Jak widzieliśmy pracownicy sobie świetnie poradzili. Wnioski nasuwają się same. Po prostu nikt im nie przeszkadzał.
Komentując sytuację skoczowskiego MCK Integrator wszyscy obwiniają obecnego burmistrza ,ale prawda jest taka, że to nie on
jest odpowiedzialny za ten bałagan. Nie pamiętacie już kto był wiceburmistrzem odpowiedzialnym za kulturę? Już tej pani na szczęście nie ma. I tu się należy niewątpliwy plus dla naszego burmistrza, za szybką i bezkompromisową decyzję .Kolejnego plusa mam nadzieję mu przyznać za wybór odpowiedniej osoby do zarządzania skoczowską kulturą.

Cały ten Ratusz to jedna wielka kompromitacja dla Skoczowa.
P.S. Debilny portal. Zabawa w kotka i myszkę ze znakami kodu.P

wstyd i kompromitacja...skoczowska anatomia żenujących harców władzy...polityka w wersji a...oraz ignoranckiej, świadczy o jej stopniowej degradacji oraz zapowiada kształtowania się jej post-politycznego - obywatelskiego oblicza...ale to długotrwały proces...teraz przeżywamy jego objawy sięgania dna...do czego przyczynił się gremialnie wybór PiS, wybór niedojrzały i brzemienny w zasygnalizowanych powyżej - skutkach...

Skoczowiacy, pokażcie mądrze i odważnie swój obywatelski temperament!

bez: / jego/ sięgania dna...

kształtowanie...popr.

Dobrze im idzie, ale to już naprawdę nie potrwa długo...

He he he, To proste, promocja miasta i pan vice chcą się dorwać do kasy MCK. Dyrektor to będzie tylko pionek wykonujący polecenia. Apeleuję do Radnych Miejskich o mądrość bo będzie katastrofa!

Prymitywizm tej pisdeckiej ekipy jest zaskoczeniem chyba tylko dla tych, co dali się nabrać w kampanii wyborczej i na nią głosowali.
Jak się go jeszcze stroi w radiomaryjne dekoracje, wychodzi istna karykatura samorządu.
Od teraz kukła Judosza powinna mieć twarz Sitki.

Idioci są wśród nas. Niech będą. Ubarwiają nasz świat, jest się z czego pośmiać. Ale wchodzenie z nimi w dialog mija się z celem. Odradzam to wszystkim, którzy szanują swój czas .
I na dodatek ludzie ci zwykle nie potrafią napisać dwóch zdań, żeby nie dać upustu obsesyjnej nienawiści do religii katolickiej, do Kościoła i  w ogóle księży.

Panie Bubnicki a czemu sam Pan nie prowadzi działalności gospodarczej ? Taka tęga głowa ...

Oszczędności w stylu PIS - kolejny ziomek będzie na stanowisku, tym razem zastępca dyrektora MCK... Bubnicki i MS tylko potwierdzają że zawsze może być gorzej - wydawać kasę to oni umieją na nowe stanowiska i odprawy ale co się dziwić skoro doświadczenie mają mocno teoretyczne w każdej dziedzinie, no może oprócz prac naukowych nikomu nie potrzebnych i w wydawaniu tablic rejestracyjnych na skalę aż całego powiatu...

"wprowadzając obowiązek współpracy z Urzędem Miejskim przy promocji gminy" - który nie tak dawno przez radnych został usunięty ze statutu... widocznie ciągle rozwijające i rozrastające się biuro PROMOCJI, informacji i turystyki zostało powołane w innym celu niż PROMOCJA gminy skoro w PROMOCJĘ gminy ma być zaangażowany Miejskie Centrum KULTURY.

Cały Powiat śmieje się ze Skoczowa:-) Obstawiam, że Robercik wystartuje. Uważanie przeczytałem wypowiedz pana Vice i nie mogę uwierzyć w to co czytam! Da się zauważyć absolutny brak znajomości rzeczy. Mam nadzieję, że Rada Miejska pójdzie po rozum do głowy i odpowiednio to podsumuje!

"Cały powiat" ma w nosie kto będzie stał na czele integratora.

Panie Bubnicki, koncepcję to ma mieć dyrektor, a nie pan czy jakiś zespół koncepcyjny! Pomysły na sprzedaż "pamiątek promocyjnych" dobre są dla Koła Gospodyń Wiejskich. Centrum kultury ma prowadzić przede wszystkim działalność upowszechnieniową, animatorską, edukacyjną. Dom Kultury to nie jakaś małomiasteczkowa korporacja do jakiejś tam promocji, tylko miejsce wychowania dzieci i młodzieży do tworzenia i uczestniczenia w kulturze. Co ma wspólnego Dom Kultury z promocją??? Jego działaność, jej efekty są najlepszą promocją!! Ktoś tu nie rozumie podstaw pracy w kulturze! Żyję w tym miasteczku i dobrze wiem, że tego o czym piszę i tak nikt nie rozumie! Pojawi się więc kolejny dyrektor o la Boga! Pewnie związany z kościołem lub PiS.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama