, wtorek 24 października 2017
Skoczów: Będzie nowa kładka na rzece
Przetarg na wyłonienie wykonawcy prac budowlanych został ogłoszony jeszcze przed odbiorem promesy przez burmistrza Skoczowa. Chodziło o zaoszczędzenie czasu. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Skoczów: Będzie nowa kładka na rzece

MB
Uszkodzona w trakcie powodzi w maju 2014 roku kładka na rzece Wiśle w Ochabach przejdzie gruntowny remont za 2 miliony złotych. Gmina Skoczów nie udźwignęłaby finansowo tej inwestycji, gdyby nie promesa z Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

To kolejny z obiektów w Skoczowie po kładce przy ul. Sportowej i moście, który został zakwalifikowany do modernizacji po powodziach. Jak informuje burmistrz Skoczowa, Mirosław Sitko, remont kładki w Ochabach został wyceniony na 2 miliony złotych. - 1,5 miliona dostaliśmy z Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Tę promesę odebrałem pod koniec kwietnia i była to większa z promes w województwie jeśli chodzi o inwestycje popowodziowe - mówi włodarz.

Przetarg na wyłonienie wykonawcy prac budowlanych został ogłoszony jeszcze przed odbiorem promesy przez burmistrza Skoczowa. Chodziło o zaoszczędzenie czasu. - To było związane z tym, że mamy bardzo krótkie terminy, bo terminy formalnego wręczenia promesy bardzo opóźniły się w tym roku - w zeszłym roku był to luty, a teraz kwiecień. A problem polega na tym, że remont kładki musimy rozliczyć do końca grudnia tego roku, a wiadomo, że w okresach końca roku prace budowlane mogą być utrudnione przez pogodę - wyjaśnia Mirosław Sitko.

Jak informuje burmistrz, wykonawca prac budowlanych będzie miał swobodę działania, ale parametry kładki takie jak długość i szerokość zostaną zachowane. - Mając doświadczenie z remontem kładki przy ulicy Sportowej, a także mostu, sądzę, że generalny remont kładki w Ochabach jest najlepszym rozwiązaniem - stwierdza Sitko. - Jednak wchodzenie w budowę całkiem nowej kładki wiązałoby się z ryzykiem nieuzyskania zgody ZRGW na podpory w rzece, a to podnosiłoby bardzo znacząco koszty kładki - dodaje. W porównaniu z już zrobioną kładką przy ulicy Sportowej, kładka w Ochabach jest o ok. 30 metrów dłuższa, czyli ma w sumie 96 metrów. Póki co kładka ma podpory i prawdopodobnie to rozwiązanie architektoniczne pozostanie.

Otwarcie kopert w przetargu na wykonawcę prac budowlanych modernizacji kładki w Ochabach miało nastąpić w zeszłym tygodniu 4 maja. Jednak jak dowiedzieliśmy się dziś w Urzędzie Miejskim w Skoczowie, nadal trwa procedura oceny ofert. Nowa kładka w Ochabach ma stanąć do końca 2016 roku.

Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Kładki są jak sprawdiłem "drobiazgami" dla IMB - (nie z tego żyją, zobaczymy jak się potoczy w Ochabach

@KUKIqqqqZ a co ma piernik do wiatraka ?

chyba dobrze by było, żeby zrobiło to IMB, raczej na jakość ich robót ludzie nie narzekają... poza tym chyba powinno się wspierać lokalne firmy (w niektórych krajach przy przetargach lokalne firmy mają dodatkowe punkty...)

Ciekawe czy IMB wygra i tym razem ? Będzie ciekawie bo już ASB nie ma w urzędzie...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama