, sobota 18 września 2021
Seniorzy w Wiśle otrzymali swój Klub
W wyremontowanym dworcu przesiadkowym w wiślańskim uzdrowisku władze miasta w najbliższym czasie uruchomią Klub Seniora. fot: FJDDodaj do Facebook

Seniorzy w Wiśle otrzymali swój Klub

FJ.Dral
Seniorzy w Wiśle otrzymali swój Klub

Na terenie miasta działają cztery stowarzyszenia senioralne i kilka kulturalnych, które będą mogły w tych pomieszczeniach prowadzić swoje próby i rożne zajęcia.


Seniorzy w Wiśle otrzymali swój Klub

Seniorzy maja do dyspozycji w pełni wyposażoną kuchnię.


Seniorzy w Wiśle otrzymali swój Klub

Na seniorów czeka przytulny salon w którym z pewnością można odpocząć.


Seniorzy w Wiśle otrzymali swój Klub

Mała siłownia przygotowana została do zajęć i ćwiczeń.

Miasto Wisła otrzymało dofinansowanie z Urzędu Wojewódzkiego w wysokości 150 tyś zł. na zorganizowanie i wyposażenie Klubu Seniora, który z powodzeniem udało się zorganizować na 1 piętrze dworca przesiadkowego.

W wyremontowanym dworcu przesiadkowym w wiślańskim uzdrowisku władze miasta w najbliższym czasie uruchomią Klub Seniora, który nadzorowany będzie przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Seniorzy będą mogli dwa razy w tygodniu korzystać po kilka godzin z pomieszczeń, które przystosowane zostały do zajęć w formie warsztatów i innych terapii.
Na terenie miasta działają cztery stowarzyszenia senioralne i kilka kulturalnych, które będą mogły w tych pomieszczeniach prowadzić swoje próby i rożne zajęcia. Głównie chodzi jednak o to, aby seniorzy otrzymali pomieszczenia do własnej dyspozycji i w nich się spotykali. Na bieżące funkcjonowanie tego klubu miasto przeznaczy swoje środki, które zostały przewidziane w budżecie na 2020 rok, ale już w następne lata miasto Wisła zwróci się o przyznanie środków do Urzędu Wojewódzkiego i przewiduje także poczynić starania o dotacje unijne.

Oficjalne otwarcie tego klubu zaplanowano na 19 grudnia. Zaproszonym stowarzyszeniom i seniorom przekazane zostaną pomieszczenia na 1 piętrze Centrum Przesiadkowego.

Inicjatywa władz miasta Wisły może być dobrym przykładem dla innych gmin naszego powiatu, bo starzejące się społeczeństwo w naszym regionie, będzie co roku potrzebowało coraz to większej i profesjonalnej opieki, którą mogą zapewnić także kluby seniora.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama