, poniedziałek 1 czerwca 2020
Ścieżka pieszo-rowerowa i chodnik w ramach poprawy bezpieczeństwa na DK 81
DK 81 w Ochabach. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Ścieżka pieszo-rowerowa i chodnik w ramach poprawy bezpieczeństwa na DK 81

SM
Ruszyły roboty drogowe w ramach projektu dotyczącego poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na DK 81 w Mikołowie, Katowicach, Zbytkowie oraz Ochabach. W związku z pracami wykonawca ostrzega przez utrudnieniami w ruchu.

- Od 10 czerwca zostaną rozpoczęte prace związane z budową ścieżki pieszo-rowerowej w Zbytkowie oraz chodnika w Ochabach. W Zbytkowie lokalnie może być zawężenie do jednego pasa na jezdni od stacji paliw w kierunku do Katowic, na odcinku ok. 700 m - informuje Grzegorz Kaczmarzyk, kierownik budowy firmy wykonującej prace na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W ramach prowadzonej inwestycji w Zbytkowie wybudowany zostanie ciąg pieszo-rowerowy o długości ok. 850 m i szerokości 3 m, zaś w Ochabach chodnik o długości ok. 350 m. w Ochabach. - Ciąg pieszo-rowerowy usytuowany będzie wzdłuż lewej jezdni DK81 (ul.Wiślańskiej) między skrzyżowaniem z ul.Turystyczną a ul.1-go Maja (DW939) - opisuje nam Marek Prusak z GDDKiA w Katowicach i dodaje, iż w trakcie prowadzenia robót przewiduje się lokalne utrudnienia w ruchu.

Umowny termin zakończenia prac w ramach całego projektu wyznaczony został na 31 października 2014 r.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama