, piątek 19 kwietnia 2024
Rząd, samorząd i uniwersytet łączą siły, by rozwijać rynek gier wideo
Nowa spółka to rezultat działań Agencji Rozwoju Przemysłu, Uniwersytetu Śląskiego i Powiatu Cieszyńskiego w ramach wspólnego projektu, jakim jest program akceleracyjny. fot: mat. pras.



Dodaj do Facebook

Rząd, samorząd i uniwersytet łączą siły, by rozwijać rynek gier wideo

RED. / MAT.PRAS.
Agencja Rozwoju Przemysłu, przy udziale dwóch wspólników Powiatu Cieszyńskiego oraz Uniwersytetu Śląskiego, powołała spółkę ARP Games. Jej głównym zadaniem jest finansowe i merytoryczne wsparcie start-upów działających na rynku gier wideo.

Nowa spółka to rezultat działań Agencji Rozwoju Przemysłu, Uniwersytetu Śląskiego i Powiatu Cieszyńskiego w ramach wspólnego projektu, jakim jest program akceleracyjny. - Najważniejsze zadanie przed ARP Games to efektywne wsparcie komercjalizacji dobrych pomysłów. Zależy nam na tym, aby młodzi, utalentowani ludzie mieli jak najlepsze warunki do rozwoju i w konsekwencji chcieli pracować w Polsce – powiedział Marcin Chludziński, prezes ARP S.A. podczas podpisania aktu powołania spółki.

Głównym założeniem projektu, którego inicjatorami są: Agencja Rozwoju Przemysłu, Powiat Cieszyński oraz należąca do Uniwersytetu Śląskiego spółka SPIN-US, jest finansowe i merytoryczne wsparcie start-upów działających na rynku gier wideo. ARP Games będzie rekrutowało młode talenty, pomagając twórczo rozwinąć ich pomysły. Dziesięć zwycięzkich drużyn weźmie udział w trzymiesięcznym szkoleniu biznesowym i specjalistycznym: nauczy się m.in. prowadzenia działalności gospodarczej, otrzyma pomoc w dopracowaniu i tłumaczeniu gry.

- ARP Games ma służyć twórczym konfrontacjom. Chcemy, by młodzi ludzie mieli szansę czerpać z doświadczeń praktyków: producentów gier, deweloperów i potencjalnych wydawców. Pozwoli im to w przyszłości osiągnąć wymierne efekty - powiedział dr Remigiusz Kopoczek, prezes spółki ARP Games.

Najnowsze badania rynku wskazują, że przez najbliższych kilka lat sektor gier będzie rozwijał się bardzo dynamicznie. Tylko w Polsce działa ponad 150 firm tworzących gry wideo. Najwięcej w województwach mazowieckim, małopolskim i śląskim. Nie bez powodu to ostatnie województwo jest siedzibą akceleratora. Dodatkowym atutem Cieszyna jest bliskość ważnego ośrodka naukowego - Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego, który dysponuje wykwalifikowaną kadrą i niezbędną infrastrukturą technologiczną, a dodatkowo od paru lat prowadzi kierunek "Projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej".

- Gry wideo zajmują szczególne miejsce w planach Agencji Rozwoju Przemysłu. Chcemy wspierać młodych, kreatywnych twórców i umożliwić im samodzielne wejście na rynek. Przy okazji też czerpać cenne doświadczenie, bo to program pilotażowy. Podobne projekty są z powodzeniem realizowane w Estonii i Holandii, liczymy na to, że nasz również okaże się sukcesem - dodał wiceprezes ARP S.A. Michał Szaniawski.

Nowo powstała spółka, oprócz działalności związanej ze wsparciem finansowym i dydaktyką, będzie koncentrowała się na m.in. na działalności produkcyjnej w zakresie gier, tworzeniu oprogramowania i popularyzacji sektora przez wydawanie prasy specjalistycznej.

ARP koncentruje się na innowacyjnych sektorach przemysłu 4.0. Oprócz gier wideo, wspiera także przemysł kosmiczny, automatykę i robotykę. Dzięki współpracy z Polskim Funduszem Rozwoju, ARP ma szansę wspólnie ze znaczącymi partnerami podnosić innowacyjność polskiej gospodarki.

Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

nie znam się na tym, więc tylko przeczuwam, że to biurokratyczno-marketingowe zawracanie głowy, z myślą o korzyściach, w pierwszym planie...obym się mylił...

o korzyściach osobistych...popr.

Kto pójdzie do rady nadzorczej? Radca prawny jednostek samorządu terytorialnego, były wiceburmistrz, obecny wiceburmistrz czy były burmistrz?

ARP - ile zatrudnia ludzi i za jakie wynagrodzenia ?
Jakie maja doswiadczenie Ci ludzie w ramach rynku gier ? Wogole zadne !
Ale siedzieli w X radach nadzorczych, potrafia zyskac kase z kieszeni podatnikow przez fundusze UE, maja wyksztalcenie co dotyczy administracji i prawa i zyja z czynnosci i wynikow pracy innych, bo sami na bezludnej wyspie by zgineli z glodu.
Bardzo sie ciesze na wyniki ich dzialalnosci. Szkoda ze nie bedzie tabelki excel gdzie bedzie pokazane ile za jedna zlotowke wynagrodzenia tych oto ludzikow bedzie realny profit dla panstwa Polskiego :)

Jako absolwent politechniki wiem ze ktos kto ma dobry pomysl i jest w swoim zakresie "best", to takich ludzi i agencje omija lukiem ;)
Z drugiej strony taka agencja jest idealna na finansowanie wybrykow roznych kolegow z duzych firm. A jak tam z lupkiem i wiatrakami agencjo ?

http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/Wydarzenia/arp-sfinansuje-badania-n...

http://gramwzielone.pl/energia-wiatrowa/14769/bilfinger-wycofa-sie-z-bud...

Biznes z kasy podatnikow. Frajda :D

PS Ten artykul jest z duzej czesci tylko kopia oficjalnego tekstu na stronach ARP. Temu sie mowi dziennikarstwo ?

100% racji.
A co z tego wynika? G...no będą robić, ale pieniądze (głównie z dotacji) będą brać, szczególnie Prezes .....

Normalne CIULSTWO!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama