, poniedziałek 9 grudnia 2019
Ryszard Macura odznaczony Złotą Odznaką „Za Zasługi dla Uniwersytetu Śląskiego”
Burmistrz miasta Cieszyna jest członkiem Konwentu Uniwersytetu Śląskiego 2012-2016, który ma na celu zacieśnianie współpracy pomiędzy uniwersytetem a jego otoczeniem samorządowym, gospodarczym, biznesowym i społecznym, a także wytyczenie kierunku rozwoju uczelni i promowanie jej w kraju i za granicą.  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Ryszard Macura odznaczony Złotą Odznaką „Za Zasługi dla Uniwersytetu Śląskiego”

RED./ MAT.PRAS.
Wczoraj, 27 czerwca burmistrz Cieszyna Ryszard Macura został odznaczony Złotą Odznaką „Za Zasługi dla Uniwersytetu Śląskiego”. Odznaczeniem, które ustanowione zostało 8 czerwca 1973 roku, uhonorowane zostają osoby szczególnie zasłużone dla rozwoju uniwersytetu. Odznakę wręczył JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Burmistrz miasta Cieszyna jest członkiem Konwentu Uniwersytetu Śląskiego 2012-2016, który ma na celu zacieśnianie współpracy pomiędzy uniwersytetem a jego otoczeniem samorządowym, gospodarczym, biznesowym i społecznym, a także wytyczenie kierunku rozwoju uczelni i promowanie jej w kraju i za granicą. Od wielu lat współpracuje z Uniwersytetem Śląskim.

Formy współpracy są bardzo różnorodne i opierają się na osiąganiu wzajemnie korzystnych rezultatów. Niektóre z form współdziałania mają wieloletnią tradycję, inne pojawiły się niedawno i są przejawem aktywności zarówno ze strony uczelni, jak i pracowników miejskich jednostek organizacyjnych.

Burmistrz Cieszyna zawarł 30 lipca 2015 roku z Rektorem Uniwersytetu Śląskiego „Porozumienie o współpracy”. Podejmuje działania na rzecz Uniwersytetu Śląskiego, takie jak: współorganizacja i wsparcie finansowe Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego; wsparcie finansowe i organizacyjne Wieczoru Narodów w ramach Letniej Szkoły Języka, Kultury i Literatury Polskiej UŚ i „Gali rozdania OskarUSiów”; zatrudnianie absolwentów i pracowników Wydziału Artystycznego w charakterze projektantów miejskich wydawnictw promocyjnych.

Miasto Cieszyn korzysta z oferty artystycznej Wydziału Artystycznego podczas imprez kulturalnych organizowanych w miejskiej przestrzeni publicznej, wspiera finansowo, promocyjnie i organizacyjnie wybrane imprezy realizowane przez Samorząd Studencki (np. Cieszynalia) i studentów (np. Przegląd Twórczości Studentów „A Rt+. Cieszyn tętni sztuką!”) Współpracuje również z Instytutem Sztuki w ramach Festiwalu Europejskich Szkół Artystycznych i Twórczości Kręgi Sztuki. Rozwinięta jest szeroko rozumiana promocja uniwersyteckich przedsięwzięć artystycznych w miejskich materiałach informacyjnych i promocyjnych.

Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Do ja-nek
Chciałem Ci powiedzieć że to z zawiści piszesz o burmistrze Macura. W ogóle do pięt mu nie dorastasz. To ze jest w kościele nic Ci do tego nikogo tym nie obraża nikomu nic nie zabiera i nie kradnie. Jest to najuczciwszy burmistrz Cieszyna jaki do tej pory był w Cieszynie.. I tylko takie szumowiny co nic nie robią tak jak ty tylko szkalują na portalach internetowych są całkowitymi miernotami do szkalowania innych.

Zawsze jestem serdecznie wdzięczny za krytyczne recenzje.
Im one bardziej prostackie i prymitywne, tym większa pewność, że mój komentarz trafia w punkt.
Pozdrawiam.

Musze Ja- nie powiedzieć " z ust mi to wyjąłeś".

Strasznie nisko władze UŚ cenią naszego Pana Burmistrza. Za 100 tysięcy złotych jakie darował Uniwersytetowi, to co najmniej tydzień urlopu na rajskiej wyspie się należy. A jakby wrócił wypoczęty i zadowolony, to w przyszłym roku może i 200 tysięcy by dał. A tu tylko medal. Panie burmistrzu! Proponuję w przyszłym roku przyznać, w drodze rewanżu, złoty medal Cieszyna Rektorowi UŚ.

I tak z szarego, nijakiego belfra gościu nagle staje się "Zasłużonym dla Uniwersytetu"...
No piękna kariera, piękna, co nie?
Każdy belfer by tak chciał...
I pomyśleć, że to za marne "wsparcie finansowe" tego i owego - ba, i to bez wydania jednego grosza z własnej kieszeni!..
No gratuluję, panie Macura, sprytne zagranko.
Teraz to już na bank pan będzie miał szacun i autorytet nie tylko w zakrystii i w domu, ale może i w szkole, jak już panu kopa w de suweren zasadzi i do oślej ławki odeśle. A na Uniwerku - tam się z pana chichrać będą jeszcze przez lata, kto wie.
.
Jak to ludzie łasi na świecidełka.
Jak te sroki, za przeproszeniem /srok/.

BRAWO swietny komentarz !!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama