, niedziela 9 sierpnia 2020
Rusza duża inwestycja w centrum miasta
Roboty ziemne i montażowe mają potrwać do końca września br. fot: EstwetDodaj do Facebook

Rusza duża inwestycja w centrum miasta

KT
Już niebawem rozpoczną się prace związane z budową sieci ciepłowniczej w centrum Cieszyna. Przewidywany termin to 18 marca br. Roboty ziemne i montażowe mają potrwać do końca września br.

To inwestycja realizowana przez Energetykę Cieszyńską i Gminę Cieszyn w ramach programu pn. „Likwidacja niskiej emisji zanieczyszczeń w centrum Cieszyna”, wynikającego z przyjętego „Planu gospodarki niskoemisyjnej”. Wymienione zostaną w budynkach stare technologie grzewcze na te bardziej efektywne energetycznie i ekologiczne. Budynki zyskają podłącze do miejskiej sieci ciepłowniczej. Wykonana zostanie również termomodernizacja, a także wybudowana zostanie centralna instalacja ciepłej wody.

Inwestycja obejmie ulicę Głęboką i Menniczą oraz część ulicy Olszaka i Zamkowej. Roboty budowlane zostały podzielone na 7 etapów. Pierwszy etap obejmie ulicę Głęboką od strony Rynku, ostatni etap – fragment ulicy Zamkowej.

W najbliższym czasie mają pojawić się informacje dotyczące utrudnień i ewentualnych ograniczeń w ruchu pieszym i kołowym.

Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

...kasa nie puściła powiadasz, a teraz puszcza(?) co czwartą kamienicę (na Głębokiej) a wszyscy będą cierpieć, jakby nie było innych rozwiązań technicznych dotyczących ogrzewania mieszkań. To pomysł spółki miejskiej nie mieszkańców Głębokiej, To się nazywa gospodarność, wydać bezmyślnie zamiast zwiększyć dofinansowania do wymiany pieców węglowych by problem szybciej rozwiązać.

Ja nie wiem, czy kasa puszcza, czy nie puszcza, To są tylko przypuszczenia, dotyczące powodów kolejnego rozgrzebywania ulic.
Prawdopodobnie można by i gazem ogrzewać, znaleźć tańszy sposób. Po prostu zastanawiam się, dlaczego takie inwestycje, jak modernizacja wszystkich sieci, które idą pod ulicami nie można zrobić za jednym zamachem. Fakt, że one się w różny sposób zużywają, jednak akurat tę kanalizacyjną i te ciepłowniczą ( której nie ma), można było razem zrobić, za jednym rwaniem bruku. Odrębną rzeczą są przetargi i to, że te sieci robią firmy specjalistyczne, ale i to można zrobić- najpierw jedna robi swoje, potem druga , a na końcu kładzie się nawierzchnię. W całym tym bałaganie widzę ogromną niegospodarność i brak wyobraźni. Współczuję biznesowi na Głębokiej, po szykuje im się kolejny rok bez klientów. I wcale nie mówiłam, że to mieszkańców pomysł, im też współczuję.

Oczywiście skoordynować w/w inwestycji z przebudową kanalizacji się nie dało . po cóz było odbudowywać nawierzchnie po kanalarzach jeśli teraz ciepłownicy ją zniszczą. A jak naprawią po ciepłownikach to przyjdzie Tauron i będzie kładł kabel.....

Może Skoczów również weźmie się za rozbudowę sieci cieplowniczej?

Świetny pomysł na zakończenie panowania obecnych włodarzy;)

A poprzednie nie mogły pomyśleć, by za jednym zamachem zrobić instalacje ciepłowniczą i kanalizację? Mogły, ale pewnie kasa nie puściła. No to teraz nie ma wyjścia, bo jak jest kasa, to trzeba tę, akurat bardzo potrzebną, inwestycję uskutecznić.
Szkoda tylko, ze pewnie zostanie dorżnięty handel na Głębokiej i w okolicy. Do Cieszyna to teraz , prawie przez rok, nie należy w ogóle się wybierać. Wszędzie rozkopki, wykopki, przekopki

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama