, piątek 3 lipca 2020
Rozpoczęła się przebudowa ul. Czarne w Wiśle
Planowany termin zakończenia zadania to koniec maja 2020 roku. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Rozpoczęła się przebudowa ul. Czarne w Wiśle

red./mat.pras.
Powiat Cieszyński rozpoczął kolejną drogową inwestycję. Tym razem prace trwają na drodze powiatowej 2675 S - ul. Czarne w Wiśle, na odcinku 2,9 km – od obrębu skrzyżowania z drogą wojewódzką DW 942.

Zadanie inwestycyjne obejmuje m.in.: przebudowę wyżej wymienionego odcinka drogi, budowę zatok autobusowych, przebudowę istniejących i budowę nowych odcinków chodników, przebudowę miejsc postojowych, budowę ścian oporowych, przebudowę z rozbudową oświetlenia ulicznego czy modernizację mostu na rzece Wiśle w ciągu drogi powiatowej.

Wartość zadania wynosi ok. 17,76 mln zł, z czego ok. 9,17 mln zł stanowić będzie dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020, a pozostałe nakłady sfinansowane zostaną z budżetu Powiatu, przy deklarowanym udziale Miasta Wisła w wysokości 2,1 mln zł.

Planowany termin zakończenia zadania to koniec maja 2020 roku.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama