, sobota 19 września 2020
Rozbudowa wodociągu w Brennej
W ramach inwestycji powstanie sieć wodociągowa o łącznej długości niemal 16 km wraz z przyłączami. fot: pixabay.comDodaj do Facebook

Rozbudowa wodociągu w Brennej

mat.pras.
Do końca września 2019 roku niemal 250 budynków w Górkach Wielkich zostanie przyłączonych do sieci wodociągowej. Gmina Brenna wybrała w przetargu firmę, która zrealizuje inwestycję.

- Rozbudowa wodociągu była planowana od lat, wszystko przez złą jakość wody w studniach. Koszt jest znaczny, a nasza gmina nie mogłaby pozwolić sobie na realizację tej inwestycji bez wsparcia zewnętrznego - tłumaczy Jerzy Pilch, Wójt Gminy Brenna.

Prace nad przygotowaniem inwestycji trwały trzy lata. Z końcem lutego wójt podpisał umowę na rozbudowę gminnej sieci wodociągowej z firmą Kan-Eko Sp. z o.o. Wykonawcę wybrano w przetargu, w którym wpłynęły cztery oferty. Koszt robót budowlanych wyniesie prawie 7,4 mln zł.

W ramach inwestycji powstanie sieć wodociągowa o łącznej długości niemal 16 km wraz z przyłączami. Do sieci zostanie podłączonych 236 budynków w Górkach Wielkich (Wymoliny, Parszywiny, Zebrzydka). Źródłem zasilania dla projektowanej rozbudowy będzie istniejący wodociąg, który znajduje się w rejonie Szkoły Podstawowej przy ul. Bielskiej w Górkach Wielkich.

Prace zgodnie z umową mają zakończyć się przed 30 września 2019 roku. Inwestycja realizowana jest w ramach projektu „Rozbudowa sieci wodociągowej na terenie Gminy Brenna” współfinansowanego ze środków unijnych Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Finansowe wsparcie uzyskano także z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Długo czekałem na tą inwestycję :)

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama