, środa 14 kwietnia 2021
Rewitalizacja Cieszyńskiej Wenecji
W kwietniu burmistrz Cieszyna, Mieczysław Szczurek zapowiadał, że rewitalizacja cieszyńskiej Wenecji to spora inwestycja. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Rewitalizacja Cieszyńskiej Wenecji

MB
Trwa kolejny etap przygotowań do rewitalizacji Cieszyńskiej Wenecji. Urokliwe miejsce spacerowe nad Młynówką zostanie odremontowane w ramach transgranicznego projektu "Ogród dwóch brzegów”.

Właśnie został rozstrzygnięty przetarg na wykonanie remontu Wenecji. Najkorzystniejsza okazała się oferta firmy Marcin Gajda Architektura Krajobrazu z Krakowa. Termin zawarcia umowy wyznaczono na 18 czerwca 2014 r., a przewidywany czas rozpoczęcia inwestycji to lipiec br.

W kwietniu burmistrz Cieszyna, Mieczysław Szczurek zapowiadał, że rewitalizacja cieszyńskiej Wenecji to spora inwestycja. - W Cieszyńskiej Wenecji zmieni się dużo, jeśli nie bardzo dużo - mówił. Projekt "Ogród dwóch brzegów” od początku był finansowany ze środków unijnych. Jaki będzie koszt inwestycji na bieżącym etapie projektu rewitalizacji Cieszyńskiej Wenecji? - Mówimy tutaj o kwotach rzędu 1 mln 200 tys. euro - poinformował burmistrz.

W zakres prowadzonych w Wenecji prac wejdzie budowa nowej uliczki spacerowej i remont istniejącej. Ponadto zostanie wykonane nowe oświetlenie, a także remont schodów łączących ul. Przykopa z ul. Śrutarską, ul. Przykopa z ul. 3 Maja oraz schodów przy moście nad Młynówką. Ponadto zostanie wyremontowany mur nad ulicą Przykopa oraz przy przejściu ul. Przykopa przez Młynówkę. Dodatkowo zostanie wybudowana kładka nad rowem betonowym kanalizacji deszczowej.

Nowym elementem w Wenecji będzie teren rekreacyjny, tj. ścieżka pieszo-rowerowa, miejsca z zestawami do ćwiczeń siłowych i plac zabaw dla dzieci. O bezpieczeństwo zadbają dodatkowo zamontowane barierki ochronne wzdłuż Olzy. Remontu doczekają się także most i kładki w rejonie Wenecji. Rewitalizacji zostanie oddany most nad kanałem rzeki Młynówki w rejonie ulicy Młyńska Brama. Ponadto przebudowie zostaną oddane kładki piesze w rejonie ulic Schodowej i 3 maja, remont będzie polegał na rozbiórce kładek i budowie nowych.

Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Najgorsze jest to, że ten remont to totalne olewanie zabytkowego charakteru Przykopy. Wszystko po nowemu. Wywalą stare wielkie kamienne rynsztoki, mówiące wiele o charakterze i klimacie tej ulicy, zrobi sie po nowoczesnemu i gitara!
To zbrodnia na kulturze Cieszyna, bezmyślne okaleczanie - zamiast pieczołowitego przywracania dawnego wyglądu i blasku!
To jest możliwe tylko w Cieszynie, rządzonym przez szczurka Burzyciela

takie potencjalnie piekne miejsce na knajpy/bary restauracje!

Mamy już mały Wiedeń, teraz będzie karłowata Wenecja- oj ta megalomania steloków.9P

Po pogłębionej, wolnej od śmieci, butelek i starych klozetów Młynówce będą pływać weneckie gondole a z głośników będzie się delikatnie sączyć "Eine Nacht in Venedig" Straussa i to będzie klamra spinająca Cieszyn Wenecję i Wiedeń.

Po dokonaniu rewitalizacji Cieszyńskiej Wenecji z czystym sumieniem można będzie w godle Cieszyna umieścić gondolę.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama