, niedziela 16 grudnia 2018
Remonty w powiecie zakończone
Ulica Karnowiec w Hażlachu. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Remonty w powiecie zakończone

red./mat.pras.
W ostatnim czasie zakończyły się odbiory końcowe wyremontowanych odcinków dróg w Powiecie Cieszyńskim. Oprócz trzech dużych inwestycji Powiat Cieszyński zaplanował w tym roku liczne remonty prawie we wszystkich gminach powiatu.

Wśród wyremontowanych odcinków znalazły się takie ulice jak: Bukowa i Leśnica w Brennej, Goleszowska w Dzięgielowie, Kowali w Kowalach, Czereśniowa w Zaborzu, Olchowa i Polna w Frelichowie, Lipowa w Pruchnej, Cieszyńska i Szkolna w Dębowcu, Karnowiec w Hażlachu oraz Sobieskiego w Kaczycach. Łączna długość nowych nakładek wynosi 9,2 km.
- Powykonawcza wartość robót wyniosła nieco ponad 3,5mln zł, w tym pomoc finansowa poszczególnych Gmin ok. 680 tys. zł. - mówi Starosta Cieszyński Janusz Król.

Ponadto w ramach porozumienia z miastami zrealizowane zostały powierzone do remontu następujące odcinki dróg powiatowych: ul. Czarne w Wiśle na odc. ok. 1,1km - wartość powykonawcza ok. 600 tys. zł (finansowane po połowie przez Powiat i UM Wisła); ul. Dworcowa w Wiśle na odc. ok. 0,43 km - wartość powykonawcza ok. 155 tys. zł (w tym Powiat 118 tys. i UM Wisła ok. 37 tys. zł); ul. Furmańska w Ustroniu na odc. ok. 0,9 km - wartość powykonawcza ok. 495 tys. zł (w tym Powiat 340 tys. zł i UM Ustroń 155 tys. zł).

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama