, poniedziałek 10 sierpnia 2020
Remont ulicy Górny Bór w Skoczowie
Wartość zadania wynosi 7,2 mln zł. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Remont ulicy Górny Bór w Skoczowie

red./mat.pras.
Rozpoczyna się rozbudowa ul. Górny Bór w Skoczowie na odcinku od skrzyżowania z ulicą Ciężarową do skrzyżowania z ulicami Mickiewicza i Targową. W dniu 23.03.2018r. nastąpiło przekazanie placu budowy. Jednostką prowadzącą zadanie jest Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Cieszynie.

Wykonawcą robót jest firma EUROVIA POLSKA S.A. z siedzibą w Bielanach Wrocławskich, a nadzór Inwestorski i autorski sprawować będzie firma „R.H.KONtrakt” R. Heller ze Skoczowa.

Zadanie inwestycyjne obejmuje m.in.: wykonanie nowej konstrukcji jezdni o długości 867m, rozbudowę skrzyżowania ul. Górny Bór z ul. Mickiewicza i ul. Targową, przebudowę skrzyżowania ul. Górny Bór z ul. Ciężarową, przebudowę skrzyżowań z drogami gminnymi, przebudowę obustronnych chodników dla pieszych.

Wartość zadania wynosi 7,2 mln zł. Na chwilę obecną zadanie finansowane będzie po 50 % przez Powiat Cieszyński i Gminę Skoczów. Zadanie znajduje się na 2. miejscu listy rezerwowej Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Powiatowej na lata 2016-2019, z szansą na pozyskanie dofinansowania (w wys. do 50% wartości wydatków kwalifikowanych) w przypadku wygenerowania w programie oszczędności poprzetargowych.

Bieżące informacje o planowanych utrudnieniach w ruchu związanych z realizacją zadania, pojawią się na stronie internetowej Starostwa, PZDP, jak również Urzędu Miejskiego w Skoczowie. Planowany termin zakończenia zadania to połowa listopada 2018r.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

No wreszcie "dobra zmiana" dotarła na ulicę Górny Bór.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama