, poniedziałek 6 lipca 2020
Remont mostu w Ochabach zgodnie z planem
Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, a w pierwszej połowie sierpnia nastąpi zmiana organizacji ruchu. fot: UM SkoczówDodaj do Facebook

Remont mostu w Ochabach zgodnie z planem

KT
W Ochabach trwa inwestycja prowadzona przez Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych, związana z budową nowego mostu na rzece Wiśle. Obecnie trwa przygotowanie tymczasowego mostu. Jak informuje rada budowy, prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, a w pierwszej połowie sierpnia nastąpi zmiana organizacji ruchu.

Około 10 sierpnia ma zostać zamknięty most dotychczasowy, a ruch ma zostać przeniesiony na most tymczasowy. Dokładana data zostanie ustalona najpóźniej na 7 dni przed faktycznym zamknięciem mostu.

Całość zadania inwestycyjnego obejmuje m.in. wykonanie oświetlenia obiektu, zabezpieczenie koryta rzeki, odwodnienie obiektu, przebudowę uzbrojenia technicznego kolidującego z inwestycją (sieć teletechniczna oraz sieć gazowa), korektę dojazdów do obiektu wraz z wykonaniem jednostronnego chodnika, odtworzenie drogi technologicznej na prawym wale rzeki Wisły oraz wykonanie barieroporęczy i balustrad.

Całkowity koszt zadania wynosi 7,7 mln zł, z czego 50% stanowić będzie dofinansowanie z budżetu państwa (3,85 mln zł), 25% to wkład miasta Skoczów (1,925 mln zł) oraz 25% z budżetu Powiatu Cieszyńskiego (1,925 mln zł).

Wykonawcą jest firma Mostmarpal Sp. z o.o. z Pietrzykowic.

Planowany termin zakończenia budowy nowego mostu i oddania go do użytku przewidziany jest na grudzień 2019 roku.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama