, czwartek 4 czerwca 2020
Reforma Straży Granicznej. Powstanie Śląsko-Małopolska Komenda Oddziału w Raciborzu
W Śląskim Oddziale Straży Granicznej odbyła się odprawa roczna, w trakcie której podsumowano 2012 rok oraz przedstawiono założenia reorganizacji Straży Granicznej na południowej granicy kraju. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Reforma Straży Granicznej. Powstanie Śląsko-Małopolska Komenda Oddziału w Raciborzu

JM
Stworzenie Śląsko-Małopolskiej Komendy Oddziału z siedzibą w Raciborzu oraz Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej zakłada reorganizacji Straży Granicznej. Zmiany mają wejść w życie od 1 stycznia 2014 roku.

W Śląskim Oddziale Straży Granicznej odbyła się odprawa roczna, w trakcie której podsumowano 2012 rok oraz przedstawiono założenia reorganizacji Straży Granicznej na południowej granicy kraju.

Zgodnie z najnowszymi założeniami reformy, utworzona zostanie nowa Śląsko-Małopolska Komenda Oddziału z siedzibą w Raciborzu. Utworzona ma zostać również Placówka Straży Granicznej w Bielsku-Białej w oparciu o zasoby kadrowe likwidowanych placówek w Cieszynie i Żywcu.

W trakcie odprawy, płk Andrzej Pilaszkiewicz, zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej zwrócił uwagę na zadania związane z nielegalną migracją, które będą głównym kierunkiem działania tworzonego Śląsko-Małopolskiego oddziału.

Komendant Śląskiego Oddziału odnosząc się do planowanych zmian poinformował, iż dążył będzie do stworzenia warunków, które pozwolą części funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu na kontynuowanie służby w nowej Komendzie Śląsko- Małopolskiego Oddziału w Raciborzu.

Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dlaczego ich się nie przenosi na wschód?Po co tam przyjmować nowych ludzi?
Powoli im się kończy przyjście do pracy ( nie służby) ubrać lacie i iść spać.Właśnie pracuje z takim emerytem 40 letnim.

...niech likwidują. Kto byl tam kiedyś cokolwiek załatwić wie jak tam wyglada. BAnda leni i darmozjadów. Człowiek wchodzi a 10 osób wpieprza bułki i udają że nikogo nie widzą. Jak poprosisz żeby ktoś podszedł, to z obrażona mina podchodzi taki urzędas w mundurze. NAwet nie mają dostęnych własnych formularzy urzedowych - oczywiscie nie są w stanie wydrukować na miejscu, bo to by było za proste. Nie musze nadmieniać, że zupełnie nie orientują sie w swojej pracy. Wszystko co możecie załatwiajcie przez agencje, bo kontakt z ta bandą, to jak przeniesienie sie w czasy PRL.

Jest to klasyczny przykład, że każda biurokracja może się tylko rozrastać. Nie może się zmniejszać, jeśli nie zostanie całkowicie zlikwidowana.
Od 2004 nie ma granic wewnątrz Unii, a liczba osób pracujących w SG wzrosła o 23,2%! Jeśli trzeba zlikwidować oddziały w Żywcu i Cieszynie, to się je przenosi do Bielska, by nadal można było pierdzieć w stołek.

Któż to Panu powiedział, że nie ma granic wewnątrz Unii. Są nadal, tylko nie ma kontroli w przejściach granicznych. Przeniesiono kontrolę wgłąb kraju, w celu zapobieżenia nielegalnej migracji i innym przestępstwom. Wbrew pozorom zadań dla SG jest więcej, niż przed wejściem do strefy Schengen. Poza tym myli Pan Placówki SG z oddziałem. W Żywcu i Cieszynie są placówki, a nie oddziały SG.

likwidują co mają żeby móc stworzyć od nowa z dupy placówkę w BB. kto za to płaci?
Pani płaci, Pan płaci

W Cieszynie to już wszystko zlikwidowali. Teraz zabierają Straż Graniczną do Bielska. Ciekawe kto następny będzie do likwidacji w pięknym Grodzie Piastowskim? Dużo już tego nie zostało.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama