, środa 19 luty 2020
Przetarg na wywóz śmieci w Cieszynie unieważniony. Ratusz uspokaja
Cieszyński magistrat uspakaja jednak i zapewnia, że unieważnienie przetargu nie oznacza tego, że od 1 lipca śmieci od mieszkańców Cieszyna nie będą odbierane. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Przetarg na wywóz śmieci w Cieszynie unieważniony. Ratusz uspokaja

JM
Burmistrz Cieszyna unieważnił przetarg na odbiór i wywóz śmieci od mieszkańców. Mimo tego urzędnicy uspokajają i zapewniają, że od 1 lipca odpady od mieszkańców będą odbierane.

Do unieważnienia postępowania doszło 4 czerwca. Wszystko dlatego, że w specyfikacji istotnych warunków zamówienia znalazły się zapisy na tyle nieprecyzyjne, że wykonawcy złożyli oferty zgodne z wytycznymi, ale były one nieporównywalne. Chodziło o wysokość przychodu ze sprzedaży surowców wtórnych. Startujące w przetargu firmy przedstawiły jednak trzy różne sposoby ich obliczania. To spowodowało, że urzędnicy nie byli w stanie porównać złożonych ofert i tym samym wybrać oferty najkorzystniejszej.

Cieszyński magistrat uspokaja jednak i zapewnia, że unieważnienie przetargu nie oznacza tego, że od 1 lipca śmieci od mieszkańców Cieszyna nie będą odbierane. W momencie unieważnienia pierwszego, ogłoszony został kolejny przetarg. Ma on wyłonić firmę, która będzie odbierać odpady do końca sierpnia. Termin składania ofert upłynął w środę. Złożona została jedna oferta.

- W tym momencie komisja przetargowa analizuje złożoną ofertę, jej prace zakończą się w ciągu najbliższych dni - mówi Edyta Subocz, asystentka burmistrza.

Urzędnicy zapewniają, że jeśli okazałoby się, że firma nie spełnia wymogów, to ratusz ma przygotowany plan awaryjny. Dodatkowo w czerwcu ma zostać ogłoszony następny przetarg, którego zwycięzca będzie odbierał i zagospodarowywał odpady od mieszkańców Cieszyna do końca 2015 roku.

[AKTUALIZACJA z dnia 18 czerwca]

17 czerwca 2013 r. Burmistrz Miasta podpisał zarządzenie o zatwierdzeniu wyników i wyborze oferty w postępowaniu o udzielenia zamówienia publicznego na Świadczenie usługi w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych położonych na terenie Gminy Cieszyn. Została wybrana oferta złożona przez Konsorcjum podmiotów: Lider: Zakład Gospodarki Komunalnej w Cieszynie Sp. z o.o. oraz Partner: P.P.H.U. EKOPLAST- PRODUKT s.c., Krzysztof Brandys, Ryszard Brandys, z cena 1.561.420,80 zł jako najkorzystniejszą. - poinformowała Edyta Subocz, asystent ds. kontaktów z mediami UM w Cieszynie.

Komentarze: (12)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Z daleka śmierdzi przekrętem

Nieprawda. Nic nie czuję a nie koczuję zbyt daleko. To zwykłe niedołęstwo, za które Ktoś powinien "beknąć". Jednak "bekania" też nie słyszę. Skoro ogłaszający przetarg popełnił "błąd", to sprawa jest oczywista. Jak mówią inni prorocy cieszyńskiego Rynku, jak nie wiesz o co chodzi, to wiedz, że Burmistrza Miasta Cieszyna jest poza podejrzeniem. Jak dalej nie wiesz, to patrz punkt pierwszy. Tak twierdzi i Pani zasiadająca, i Pan zasiadający i piastujący, i Pan w koloratce. A ja sobie siedzę, piję bardzo chłodne piwko, i czekam na następne odcinki tej cieszyńskiej komedii. Załować tylko, że wilkowyjski serial nie nakręcono w Cieszynie i okolicy. Taniość produkcji zapewniona. Aktorzy-amatorzy acz z doświadczeniem godnym Pana Arkadiusza, nazwisko mi wyleciało z głowy.

Napewno wygra ZGK i po co te dalsze szopki

Za dwa lata "towarzystwo wzajemnej adoracji" z ZGK powinno zacząć szukać innej pracy. Jakość oferowanych przez nich usług jest na miernym poziomie.

Znów mącenie przy przetargu. Konkursy, przetargi to tylko ściema. ZGK przecież nie mógł przegrać, no bo jak by tu stracić ciepłe posadki, tak w radzie nadzorczej i kilka innych. Mieszkańcy znów będą płacić więcej niż zaoferowały inne firmy, bo normalnym jest że kołchoz ZGK jest dużo droższy od prywatnego biznesu.

Proponuję spojrzeć na wyjaśnienia do SIWZ w drugim przetargu http://www.um.cieszyn.bip-gov.info.pl/zalacznik?idZalacznika=1056507 - pytanie 3 i samem sobie odpowiedzieć, kto mu ten przetarg wygrać i dlaczego gmina (czyli my) będzie ponosić wysokie koszty odbioru śmieci. Życzę panu Swakoniowi dalszych sukcesów w zakresie kanalizacji odniósł taki sukces, że mu ten projekt odebrali, a teraz śmieci... szkoda gadać.

Ekoplast razem z ZGK to to ściema

Kolejna rzecz którą nadzorował Swakoń spieprzona...

W przypadku odwałania przetargu bądż przetargu bez wyniku to gmina automatycznie przejmuje zadania zwiazane z wywozem smieci i to jest klucz dla zrozumienia całego szumu jak i w Warszawie i Cieszynie.
Cieszyńska brać nie może pozwolić na utratę tytlu ciepłych posadek w ZGK. A firmy, które zgłosiły się do przetargu oferowały bardzo niskie ceny. Tak niskie, że kazano się im tłumaczyć z takich a nie innych stawek. Jedyna firma która się ostała to firma która już wygrała 2 przetargi w gminach ościennych więc wina za odwołanie całego przetargu leży po stronie tylko i wyłącznie urzędników. Powodów odwoływania przetargów może być mnóstwo. Prawdopodobnie aby wilk był syty i owca cała ZGK będzie działa razem z firmą prywatną na wspólnie ustalonych stawkach. W sumie dobrze bo ludzie nie stracą roboty a jedna firma nie obrobiła by całego obszaru przynajmniej na początku.

Gorsze jest to, że moje śmieci zostały zabrane ostatni raz w pierwszym tygodniu miesiaca. Końcem tygodnia zabiorą ostatni raz segregowane. A ja nie wiem gdzie mam dawać jakieś kolejne śmieci. Do worków? Do pudełek? Jak je dzielić? Absurdów jest od groma a ustawa kretyńska. Ludzie w większości podpisali tańszą wersję czyli z segregacją, jeżeli w tym przypadku nie będzie możliwosći oddania śmieci niesegregowalnych, to te śmieci pójdą do lasu lub przez piec. Ja mam gdzie składować różne rodzaje śmieci bo akurat mam miejsce. Ale co mają zrobić ci którzy nie mają tyle miejsca, mieszkancy bloków itp? Moje rozwiązanie to wywalac co nie pasuje na posesję posłów z regionu, którzy głosowali za tą ustawą. Skoro wszytko wiedzą najlepiej to z tym tez sobie poradzą.

Czy w tym kraju cokolwiek za co zabierają się ,,urzędnicy'' sowicie oplacani z naszych podatków musi być na starcie schrzanione??? Kto pisał specyfikację? Za łeb i ukarać. Dopóki będzie niczym nie zmącona radosna twórczość, bez konsekwencji, wszelkiej maści urzędasów, nic się nie zmieni a Polska stoczy się na dno...

Czy to znaczy, że ustawa o wywozie śmieci nie będzie realizowana w Cieszynie od 1 lipca? Dlaczego tego wprost nie napisano?!

Polnische Wirtschaft.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama