, sobota 22 stycznia 2022
Przedszkola ze Śląska mogą otrzymać darmowe oczyszczacze powietrza
Celem kampanii jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców, w szczególności dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie. fot: BP Patryk PyrlikDodaj do Facebook

Przedszkola ze Śląska mogą otrzymać darmowe oczyszczacze powietrza

MM/mat.pras.
Rusza wojewódzka kampania edukacyjna „Mogę! Zatrzymać Smog - Przedszkolaku złap oddech”, w ramach której do przedszkoli z województwa śląskiego trafi pięćset oczyszczaczy powietrza.

Celem kampanii jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców, w szczególności dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie. Do udziału w kampanii mogą zgłosić się przedszkola publiczne dla których organem prowadzącym jest gmina z terenu województwa śląskiego. Dyrektor przedszkola zainteresowany udziałem placówki w kampanii powinien wysłać formularz zgłoszeniowy, zgodnie ze wzorem i zasadami określonymi w regulaminie, na adres: wydzial.pw@slaskie.pl. Nabór rozpocznie się 2 września 2019 roku, a zakończy 20 września.

Projekt zakłada udział w kampanii około 100 placówek z terenu województwa śląskiego - po ok. 20 z każdego okręgu konkursowego (5 okręgów). Kolejność zgłoszeń, z uwzględnieniem podziału na okręgi konkursowe, będzie decydowała o zakwalifikowaniu się placówki do udziału w kampanii. Placówki, które zakwalifikują się do udziału w kampanii otrzymają pomoc w postaci oczyszczaczy powietrza (maksymalnie 5 na jedną placówkę). W ramach kampanii zostanie przeprowadzony konkurs dla przedszkoli na przygotowanie najlepszego scenariusza zajęć o tematyce: zanieczyszczenie powietrza, smog, walka z niską emisją, zachowania prozdrowotne.

Wszelkie informacje dotyczące kampanii zostaną umieszczone na stronie www.powietrze.slaskie.pl
.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

a dlaczego dzieciom nie przyznać takich oczyszczaczy ? przeciez wiele osob na Slasku ma w mieszkaniu takie urzadzenia to czemu w przedszkolu gdzie dziecko spedza wiele godzin dziennie ma miec gorsze powietrze? u mojego syna stoja 2 oczyszczacze w glownej sali, ja tez u siebie mam oczyszczacz warmteca https://wentsystem.com/product-pol-7152-Oczyszczacz-powietrza-Warmtec-AP... niestety takie mamy powietrze ze trzeba sie chronic moze gdzies indziej w Polsce jest lepiej pod tym wzgledem ale u nas problem istnieje i to powazny...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama