, piątek 25 maja 2018
Przebudowa mostu na Łyska w Cieszynie
Planowany termin jego zakończenia to końcówka listopada 2017 r. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Przebudowa mostu na Łyska w Cieszynie

red.
Powiat Cieszyński rozpoczyna rozbudowę drogi powiatowej nr 2608 S w ramach zadania, które ma celu przebudowę mostu nad ciekiem Młynówka – Al. Jana Łyska w Cieszynie w rejonie skrzyżowania z ul. Bolko Kantora.

Zadanie realizowane jest przy dofinansowaniu ze środków z Rezerwy Subwencji Ogólnej z budżetu państwa. Wykonawcą robót jest firma Zakład Budowlany „MOST-BUD” Eugeniusz Klimczak z Bielska-Białej , a nadzór Inwestorski sprawować będzie firma R.H.KONtrakt mgr inż. Rafał Heller ze Skoczowa. W dniu 21 czerwca odbyło się przekazanie placu budowy w/w zadania.

Zadanie inwestycyjne obejmuje rozbiórkę istniejącego mostu nad ciekiem Młynówka w ciągu Al. Łyska oraz budowę mostu o ustroju nośnym w formie ramy, w którym ryglem będzie płyta pomostowa o grubości 50cm, zamocowana w oczepach zespolonych ze ścianami istniejącymi. Wykonana zostanie kładka pieszo-rowerowa w formie ramy posadowionej na palach CFA i pomoście w formie płyty żelbetowej wraz z dojazdami, a ponad to korekta geometrii drogi, odcinek chodnika i ścieżki rowerowej, przebudowa skrzyżowania z ul. Bolko Kantora, budowa odcinka kanalizacji deszczowej oraz budowę wylotów brzegowych do rzeki Puńcówki. Realizacja zadania obejmuje również wykonanie barier ochronnych na moście oraz balustrad na kładce pieszo-rowerowej, przebudowę uzbrojenia technicznego kolidującego z inwestycją oraz wykonanie oznakowania pionowego i poziomego zgodnie z zatwierdzonym projektem docelowej organizacji ruchu.

Wartość zadania wynosi około 1,13 mln zł, z czego 0,56 mln zł stanowić będą środki pozyskane z budżetu państwa, a resztę wyłożą Powiat i Miasto Cieszyn. O planowanych utrudnieniach w ruchu związanych z realizacją Inwestycji będziemy informować na bieżąco na stronie internetowej Starostwa, PZDP jak również Urzędu Miejskiego w Cieszynie – mówi Starosta Cieszyński Janusz Król.

Jednostką prowadzącą zadanie jest Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Cieszynie,
a planowany termin jego zakończenia to końcówka listopada 2017 r.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Najpierw wyremontowali asfalt, teraz biorą się za remont mostu. To jest obraz gospodarki cieszyńskich władz...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama