, wtorek 14 maja 2019
Prostota i perfekcja z "osobowością"
"Worki" zaskarbiły serca tysięcy użytkowników swoją wielkością, trwałością, wzornictwem, indywidualnym charakterem, a przede wszystkim funkcjonalnością i komfortem. fot: arch. JabbaDodaj do Facebook

Prostota i perfekcja z "osobowością"

Prostota i perfekcja z "osobowością"

Na pozór zwykły worek, nie ma kantów, połysku, ładnych klamek, ale za to ma „osobowość”, fot. arch. Jabba


Prostota i perfekcja z "osobowością"

Pufa to tak naturalny i przyjazny mebel jak żaden inny, fot. arch. Jabba

Marka Jabba Design powstała w 2010 roku z pomysłu na tworzenie przedmiotów podnoszących komfort codziennego odpoczynku. Dlatego też Jabba to przede wszystkim pufy – magiczne fotele relaksacyjne. Ich wyjątkowość spoczywa w prostocie samego pomysłu – to niebanalne worki wypełnione styropianowymi kulkami. Od tamtej pory zaskarbiły one serca tysięcy użytkowników swoją wielkością, trwałością, wzornictwem, indywidualnym charakterem a przede wszystkim funkcjonalnością i komfortem.

Jak zaczęła się historia Jabby? Skąd pomysł na taki rodzaj produktu?

Marka JABBA Design powstała sześć lat temu, ale sam pomysł na produkcję powstał dużo wcześniej. Kiedyś jeden z moich pracowników poszukiwał pomysłu na własną działalność dla bezrobotnej wówczas żony, która była krawcową. Przedstawiłem mu plan a on go uprościł o 90% no i wiadomo interes nie wypalił. Kilka lat później, kiedy z żoną poszukiwaliśmy nowych możliwości na rozwój firmy postanowiłem wrócić do dawnego pomysłu. Zaczęliśmy od małego sklepiku na terenie byłej „Juwenii”. Na początku nie myśleliśmy o ich produkcji, jednakże dość szybko okazało się, że nasza wizja tych produktów i ich sprzedaży jest zupełnie inna od naszego partnera. A że lubimy rzeczy robić po swojemu, musieliśmy w krótkim czasie zorganizować ich produkcję. Ja kroiłem i szyłem a żona sprzedawała – tak rodzinna manufaktura. Teren przygraniczny zdecydował, że produkty znalazły spore zainteresowanie u naszych południowych sąsiadów i tam też przez ostatnie lata był nasz główny rynek zbytu. Końcem roku 2015 postanowiliśmy, że marka powinna zaistnieć również na rodzimym rynku. Przenieśliśmy działalność do nowych pomieszczeń na ul. Stawowej, gdzie powstało biuro obsługi klientów naszych sklepów internetowych oraz jedyny w swoim rodzaju showroom, gdzie można zobaczyć i wypróbować wszystkie produkowane przez nas produkty.

Pufy i lampy, które tworzycie to niewątpliwie design, nadajecie, więc przedmiotom charakter dzieła sztuki. Jak przyjęło się to w Cieszynie?

Myślę, że określenie design jest zbyt często używane z przesadnym nadęciem. Przez co zwykły prowincjonalny klient odbiera go właśnie, jako dzieło sztuki z półki nieprzeznaczonej dla tej grupy ludzi. My sami, choć jest to element marki, staramy się ostrożnie go używać gdyż dla akademickich projektantów bez merytorycznego przygotowania nie możemy o nim w ogóle rozmawiać. Zwykli ludzie kierują się intuicją i tak reagują – to jest zbyt piękne abym mógł tego używać, a czy to jest praktyczne? Dlatego powstał showroom. Mówimy klientom: proszę się nie bać, proszę usiąść i nie wstawać pracujemy do 16.00 Mamy sporo czasu, to są meble do siedzenia a nie wystawa sztuki współczesnej. Już po chwili widzimy, że zaczynają rozumieć, że to po prostu ładne przedmioty codziennego użytku, które ocieplają nasze wnętrze.

Każdy przedmiot to pasja i dobra, jakość produktu czy tak samo traktowany jest przez klienta?

Chcemy żeby klient miał tego świadomość i żeby pod tym kontem patrzył na nasze produkty. Za tymi przedmiotami stoją konkretni ludzie, nie przypadkowo w jednym miejscu mamy produkcję i ekspozycję. Ludzie zostali przyzwyczajeni do produktów bez tożsamości, nawet tych markowych. Często słyszymy od sprzedawców: przepraszam, ale ja za to nie mogę, to przecież nie ja produkowałem, ja tu jestem od innych rzeczy, nie mam na to wpływu itp. itd. Z kim może klient porozmawiać, kiedy podejmuje decyzje o zakupie czy kiedy ma z nim problem? Jesteśmy firmą rodzinną i firmujemy nasze produkty a to zobowiązuje.

Czy Wasze pufy przeznaczone są dla każdego?

Zdecydowanie tak. Pufa to tak naturalny i przyjazny mebel jak żaden inny. Mówimy: „to meble, które się kocha”. Każde inne meble to po prostu przedmioty, które w domu się ma i tyle a pufa to coś osobistego. Kto raz kupił nie wyobraża sobie życia bez niej. Kiedy mamy jedną to każdy chce na niej spędzać czas. W czym tkwi tajemnica? W prostocie. Na pozór zwykły worek, nie ma kantów, połysku, ładnych klamek, ale za to ma „osobowość”. Pufy są plastyczne a więc możemy je kształtować według potrzeb, dostosowują się do ciała, przez co są bardzo wygodne, mają w sobie kulki styropianowe i dlatego bardzo szybko oddają nam ciepło, są lekkie, więc możemy meblować do woli. Pufy są bezpieczne, bo są miękkie. Ilość dostępnych tkanin, z których mogą być wykonane pozwala je dopasować pod każde gusta, wnętrza czy wizje artystyczne – a mówią, że to tylko zwykłe worki. Najlepszym dowodem, że to meble dla każdego są nasi klienci. Nasze pufy można znaleźć nie tylko w domach, ale również w góralskich chatach, centrach konferencyjnych, hotelach, bibliotekach, przedszkolach czy plażach.

Niedawno rozszerzyliście swoją ofertę o lampy, abażury materiałowe i druciane

Otwarcie biura i showroomu w Cieszynie było związane również z uruchomieniem sklepu internetowego z produktami JABBA Design w Polsce. Chcieliśmy rozszerzyć ofertę o klimatyczne dodatki do wnętrz. Naszym zdaniem właśnie światło w postaci nietradycyjnych lamp drucianych, lamp na trójnogach czy ciekawych abażurów jest jednym z głównych elementów decydujących o aurze, jaką oddziaływuje na nas dobrze „skrojone” wnętrze. W ofercie można znaleźć również miękkie koce, poduszki oraz tkaniny obiciowe dające pole do popisu dla własnych pomysłów na wystrój mieszkania. Wiele z tych produktów a szczególnie lampy możemy indywidualnie dostosowywać do gustów klientów. Można wybierać kolory kabli, oprawek czy abażurów. Chętnie nawiązujemy współpracę z projektantami wnętrz jak również staramy się pomagać klientom w realizacji ich najbardziej nietypowych projektów. Zawsze można do nas przyjść, zadzwonić, porozmawiać - to naprawdę nic nie kosztuje.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama