, środa 20 luty 2019
Pożyczki bez dodatkowych kosztów? Na co uważać
Czy są możliwe darmowe pożyczki? fot: mat.prywatne RankomatDodaj do Facebook

Pożyczki bez dodatkowych kosztów? Na co uważać

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Darmowe pożyczki – one naprawdę istnieją. Problem w tym, że nie zawsze zdajemy sobie sprawę z warunków, na jakich są udzielane. Dowiedz się, na co uważać, aby nie wpaść w spiralę zadłużenia tylko ze względu na niekorzystny wybór firmy pożyczkowej działającej w sektorze pozabankowym.

1 Jak zdobyć darmową pożyczkę
Zanim przejdziemy do konkretnych wskazówek i ostrzeżeń, warto na moment zatrzymać się przy samych darmowych chwilówkach. Jak to możliwe, że są one oferowane na polskim rynku? Cóż, to efekt działań promocyjnych konkretnych firm, którym zależy na przyciągnięciu nowych klientów. Jedną z najlepszych zachęt na początek jest właśnie oferta pożyczki bez jakichkolwiek dodatkowych opłat. Naprawdę, nie musisz płacić ani grosza więcej ponad to, co pożyczyłeś. Jednak czy w każdym przypadku? Otóż tylko pod warunkiem terminowej spłaty, czyli w 30 dni, co jest bardzo krótkim okresem, dlatego niektórzy nie są w stanie uregulować zobowiązania w tym czasie. Mamy jednak nadzieję, że akurat Tobie refinansowanie pożyczek nie będzie potrzebne, ponieważ nie wpadniesz w spiralę zadłużenia. Aby tego uniknąć, zastosuj się do kilku praktycznych wskazówek.
2 1. Czytaj warunki umowy
Wielu z nas popełnia podstawowy błąd, nie czytając dokładnie zapisów umowy. A te są znacznie ważniejsze niż opinie internautów czy treść reklam. Liczy się zapis na papierze, potwierdzony własnym nazwiskiem. Dopóki nie podpiszesz umowy, nie otrzymasz pożyczki, ale być może dzięki temu uchronisz się przed ryzykiem płacenia ponad miarę. Często jest tak, że coś jest za darmo, ale finalnie okazuje się, że gdzieś są ukryte dodatkowe koszty. Chcesz tego uniknąć? Poświęć odpowiednią ilość czasu na wnikliwą, uważną lekturę każdego, nawet zapisanego drobną czcionką punktu umowy.
3 2. Dane firmy
Jeżeli nie porównujesz firm pożyczkowych, a wybierasz pierwszą lepszą, na przykład z ulotki wrzuconej do skrzynki, popełniasz kardynalny błąd. Możesz bowiem naciąć się na oszustów, czyli firmy-krzaki, które przedstawiają się jedynie numerem telefonu i zachętą do skontaktowania się w sprawie pieniędzy. Dowód do domu? Brak jakichkolwiek danych teleadresowych, które pozwoliłby przeprowadzić samodzielną weryfikację? Coś tu nie gra…Wybieraj pożyczki jedynie w firmach, które naprawdę istnieją, mają zadowolonych klientów, funkcjonują w ramach prawa i są transparentne. Tylko im warto zaufać.
4 3. Wysokość przelewu weryfikacyjnego Dziś otrzymanie gotówki w chwilę nie jest czymś szczególnie wyjątkowym. Skoro na rynku działają takie instrumenty jak pożyczka przez SMS czy aplikację mobilną, natychmiastowa realizacja transakcji nie powinna dziwić. Firmy pożyczkowe, zanim przeleją Ci środki na konto, mogą oczekiwać tzw. przelewu weryfikacyjnego, czyli wysłania im niewielkiej kwoty, aby potwierdzić, że to na pewno Twoje konto. Jeżeli jednak jest to kwota znacznie większa niż umowna złotówka, prawdopodobnie masz do czynienia z oszustami lub ryzykujesz dodatkowymi, zbędnymi kosztami. Patrz na takie detale, aby uniknąć kłopotów.

5 4. Chroń prywatność
To jasne, że banki czy firmy pożyczkowe chcą wiedzieć o nas wszystko. Są jednak granice bezpieczeństwa, których nie powinniśmy przekraczać. Jeżeli wydaje Ci się, że pożyczkodawca chce poznać dane, które może wykorzystać przeciwko Tobie, nie gódź się na takie warunki. Być może w innej firmie formalności będzie znacznie mniej.
6 5. Bezpieczeństwo procedur
Przesyłanie umowy z podpisem, załączanie skanu dowodu, branie pożyczki przez telefon lub aplikację... To wszystko wygodne, ale i potencjalnie ryzykowne. Dlatego upewnij się, że Twoje wrażliwe dane nie zostaną skradzione przez hakerów i nie wypłyną przypadkiem do publicznego obiegu. Przecież nie chcesz narazić się na dodatkowe koszty i kłopoty, prawda?

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama