, niedziela 29 marca 2020
Powstaną nowe parkingi w gminie Strumień
Celem projektu jest podniesienie jakości życia mieszkańców gminy Strumień oraz wzrost atrakcyjności i konkurencyjności gminy. fot: mat pras.Dodaj do Facebook

Powstaną nowe parkingi w gminie Strumień

AK
Strumień wzbogaci się o nowe miejsca parkingowe. Zawarta pod koniec roku umowa o dofinansowanie przewiduje dwie inwestycje w ramach, których utworzonych zostanie w sumie ponad 50 miejsc postojowych wraz ze stanowiskami dla osób niepełnosprawnych.

Pierwsza inwestycja zakłada budowę parkingu przy ul. Podwale wraz z dojściem do Rynku (ul. Staromiejska).
 W ramach tego przedsięwzięcia przewiduje się stworzenie 26 stanowisk postojowych (w tym 1 dla osób niepełnosprawnych) wraz z ich oświetleniem oraz wykonanie chodnika wzdłuż ul. Staromiejskiej.

Drugi element projektu, na który gmina pozyskała środki za pośrednictwem LGR "Żabi Kraj", obejmie budowę miejsc postojowych wraz z kanalizacją deszczową u zbiegu ul. Młyńskiej i ul. Osiedlowej. Na nowym parkingu, w pobliżu przedszkola, szkoły podstawowej, biblioteki, basenu oraz hali sportowej, przewiduje się wykonanie placu postojowego dla 25 samochodów osobowych oraz 3 miejsc postojowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo planowane jest wykonanie przebudowy, występującego w tym miejscu oświetlenia.

Jak informuje Hanna Blokesz-Bacza z Urzędu Miejskiego w Strumieniu, gmina jest już w trakcie przygotowania procedury przetargowej. Wartość projektu, który ma być zrealizowany do końca roku, to około 737 tys. zł.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Gratulacje Pani Burmistrz trafnych decyzji inwestycyjnych ale chyba Pani zapomniała o miejscowości Pruchna gdzie po drodze łączącej centrum wioski z Drogomyślem nie da się normalnie jeździć. Ja wiem że to nie zależy od Pani ale po to jest Pani Burmistrzem żeby użyć swojej władzy i wpłynąć na jednostki organizujące zajmujące się stanem nawierzchni drogi, której raczej nie ma sensu łatać kolejny raz. Codziennie przemierzam ten odcinek dwa razy "do i z pracy". Po roku wymieniłem zawieszenie i kosztowało mnie to tyle, że wezmę to pod uwagę przy kolejnych wyborach. Dla mnie nawierzchnia drogi po której poruszam się codziennie jest wyznacznikiem poziomu efektywności władzy, którą wybrałem. Niestety jestem niezadowolony z obecnej sytuacji i myślę że wielu mieszkańców podzieli moje wątpliwości czy odpowiednie osoby są na odpowiednich stanowiskach w gminie Strumień. Wyrazy obojętności muszę przekazać również panu Sołtysowi Pruchnej, który chyba minął się z powołaniem. Proszę zadać sobie pytanie po co Pan jest Sołtysem skoro nie potrafi Pan załatwić podstawowej sprawy jaką jest droga przez wieś. Apeluję do mieszkańców żeby nie głosowali więcej na tych Państwa bo to strata czasu i energii.

Najwyższa pora na parkingi,po latach zaniechań,bo ten na rynku pęka w szwach,i panuje na nim wolna amerykanka !

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama