, niedziela 5 lipca 2020
Powiat: Zagłosuj na najlepszą przestrzeń publiczną
Powiat Cieszyński reprezentują projekty ze Skoczowa, Cieszyna, Strumienia i Brennej. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Powiat: Zagłosuj na najlepszą przestrzeń publiczną

MB/MAT.PRAS.
Rynek i kino w Skoczowie, schronisko młodzieżowe w Cieszynie, a może sala widowiskowa w Strumieniu czy plac zabaw w Brennej? Od głosów internautów zależy, które z miast Powiatu Cieszyńskiego otrzyma najwyższą punktację. Już dziś, 1 sierpnia, rusza plebiscyt internautów w konkursie "Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego".

Zarząd Województwa Śląskiego pod patronatem marszałka organizuje coroczny konkurs "Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego". Jego celem jest promocja rozwoju i zmian jakościowych przestrzeni publicznej oraz poprawa środowiska zamieszkania przy zachowaniu zasad zrównoważonego rozwoju poprzez nagradzanie najciekawszych realizacji urbanistycznych i architektonicznych kształtujących przestrzeń publiczną województwa śląskiego.

Każdego roku w konkursie nagradzane są najlepsze projekty zrealizowane na terenie województwa śląskiego w okresie minionego roku kalendarzowego. Prace zgłaszane do konkursu oceniane są przez jury konkursowe - członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno Architektonicznej. Tradycją konkursu stało się głosowanie internetowe na stronach województwa śląskiego.

Już dziś, 1 sierpnia, rusza plebiscyt internautów. Głosowanie będzie trwało do końca wakacji, a realizacja najpopularniejsza wśród biorących udział w zabawie zostanie uhonorowana Nagrodą Internautów. Laureatów konkursu wyłonionych przez jury poznamy w październiku br. Oddawać głosy można tutaj.

W tegorocznej, 15. edycji konkursu zgłoszono 45 realizacje. Zlokalizowane są one na terenie 34 gmin. 36 zgłoszeń złożyły gminy, 9 zgłoszeń - inne podmioty (inwestorzy, projektanci).

Powiat Cieszyński reprezentują projekty ze Skoczowa, Cieszyna, Strumienia i Brennej. Pierwszym z nich jest rewitalizacja Małego Rynku w Skoczowie poprzez remont chodników i terenów zielonych, a kolejnym przebudowa istniejącego kina w Skoczowie na Miejski Dom Kultury - w starym kinie (Teatr Elektryczny) w Skoczowie. Cieszyn z kolei reprezentuje projekt modernizacja budynku Szkolnego Schroniska Młodzieżowego. W Strumieniu jest to Sala Widowiskowa przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bąkowie. A w Brennej do konkursu zakwalifikował się projekt zagospodarowanie terenu w Górkach Małych przy przedszkolu poprzez budowę parkingu i placu zabaw.

Wyniki konkursu, które poznamy w październiku, są publikowane w folderach pokonkursowych, w mediach, prasie fachowej oraz na stronie internetowej Województwa Śląskiego. Są także prezentowane podczas innych imprez organizowanych przez Zarząd Województwa Śląskiego oraz środowisko architektów i urbanistów.

W zeszłorocznej edycji o nagrody walczyło 36 realizacji z 27 gmin. Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego otrzymały: Rewitalizacja przyrodniczo-krajobrazowa otoczenia wieży wyciągowej Szybu Prezydent w Chorzowie, Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie, Projekt modernizacji budynku po dyrekcji Huty Zabrze dla potrzeb administracji samorządowej oraz centrum zarządzania kryzysowego w Zabrzu, a także Park Tradycji Górnictwa i Hutnictwa w Siemianowicach Śląskich.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Rozkopany Cieszyn - numer jeden.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama