, piątek 25 maja 2018
Powiat: Absolutorium dla Zarządu
Jednymi z najbardziej istotnych inwestycji były inwestycje drogowe czyli remont ulicy Pikiety oraz ulicy Frysztackiej, przeprowadzone wspólnie z Miastem Cieszyn.  fot: FJDDodaj do Facebook

Powiat: Absolutorium dla Zarządu

DR
Radni Powiatu Cieszyńskiego na ostatniej Sesji, 30 maja br. podjęli uchwałę w sprawie udzielenia absolutorium dla Zarządu Powiatu Cieszyńskiego za rok 2016. Przyjęte zostało również sprawozdanie finansowe z wykonania budżetu Powiatu w ubiegłym roku.

- Z materiału, który został przygotowany przez Wydział Finanoswy można wyciągnąć jeden podstawowy wniosek. Budżet został zrealizowany należycie z bardzo wysoką nadwyżką - mówi Starosta Cieszyńki Janusz Król.

Jednymi z najbardziej istotnych inwestycji były inwestycje drogowe czyli remont ulicy Pikiety oraz ulicy Frysztackiej, przeprowadzone wspólnie z Miastem Cieszyn. To kontynuacja podpisanej przed laty umowy o wspólne finansowanie inwestycji drogowych na poziomie 50% wkładów własnych. Pozostałe Gminy również w znacznym, ale już w bardziej zróżnicowanym stopniu dofinansowują zadania inwestycyjne. W zakresie remontów dróg ( wykonanie tzw. nakładek) z porównaniem do 2015 roku nakłady zostały podwojone, co oznacza ponad 10 km wyremontowanych dróg.

Bardziej szczegółowe inwestycje zostały omówione również przez Skarbnika Powiatu, Aleksego Swobodę.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

do ja-nek
ani jedno, ani drugie

po prostu okazali się bardziej potrzebni niż są w rzeczywistości

"Budżet został zrealizowany należycie z bardzo wysoką nadwyżką" - czyli co, wydali więcej niż zaplanowali?.. a może zaoszczędzili??...
zrobili więcej???..

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama