, środa 14 kwietnia 2021
Ponad milion zł na remont modernizację i doposażenie wiejskiej biblioteki
Księgozbiór Biblioteki w Pogwizdowie liczy 12130 woluminów. fot: www.hazlach.naszabiblioteka.comDodaj do Facebook

Ponad milion zł na remont modernizację i doposażenie wiejskiej biblioteki

SM
Kolejna rekordowa dotacja trafiła dla biblioteki w powiecie cieszyńskim. Po kończącym się właśnie remoncie w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie, wielkie zmiany czekają również bibliotekę w Pogwizdowie. Na początku 2015 roku ruszy w niej bowiem remont o wartości prawie 1,2 mln zł.

Głównym zamierzeniem projektu jest stworzenie nowego wizerunku biblioteki jako instytucji nowoczesnej, dostępnej dla wszystkich mieszkańców. W tym celu Gminna Biblioteka Publiczna w Hażlachu - Filia w Pogwizdowie otrzymała dotację w wysokości prawie 1,2 mln zł.. Środki te w całości przeznaczone będą na dostosowanie budynku biblioteki do potrzeb osób niepełnosprawnych w tym: instalacji windy, likwidacji barier architektonicznych oraz stworzenia toalet. Przebudowa obejmować będzie również zwiększenie powierzchni użytkowej poprzez adaptację pomieszczeń na poddaszu na salę konferencyjną, audiowizualną oraz pokój zabaw dla dzieci i młodzieży wyposażony w multimedialny sprzęt. W ramach projektu wymienione zostaną również przestarzałe instalacje, powstanie kanalizacja deszczowa, wykonana zostanie izolacja fundamentów oraz termomodernizacja całego obiektu.

Planowany termin rozpoczęcia prac przewidziany jest na początek 2015 r. Obecnie trwają starania aby na czas remontu filia biblioteczna w Pogwizdowie została przeniesiona w inne miejsce. Podobnie jak w przypadku Biblioteki Miejskiej w Cieszynie, remont czytelni w Pogwizdowie realizowany jest w ramach programu "Biblioteka + Infrastruktura".

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

UNIjni płatnicy wiedzą za co płacą?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama